מילון קידום אתרים באותיות e-j
מונחים בקידום אתרים מקצועי ושיווק באינטרנט, מונחי קידום - SEOWEB באותיות E עד J
מילון קידום אתרים באותיות e-j03-5446364מילון קידום אתרים - מונחים באותיות e-j

Hebrew
A-D | E-J | K-P | Q-Z


מונחי קידום אתרים באות
E

External links – קישורים יוצאים \ חיצוניים

קישור יוצא הוא הפניה אל כתובת אינטרנט חיצונית שאינה נמצאת בעמוד המקשר. רשת האינטרט מבוססת על קישורים יוצאים מאתרים אל אתרים אחרים וכך היא ממשיכה להתפתח. הפניה מעמוד אינטרנט אחד (באמצעות קישור) אל עמוד אינטרנט אחר מהווה הצבעת אמון, של האתר המקשר אודות האתר המקושר.

מונחי קידום אתרים באות F

Firefox – דפדפן פיירפוקס

דפדפן Firefox הוא דפדפן קוד פתוח, המתחרה בדפדפן Internet Explorer של חברת מיקרוסופט.

פיירפוקס הנו דפדפן הניתן להורדה ושימוש בחינם לחלוטין ומתאים לכל מערכת הפעלה. חסידיו יספרו כי הוא מהיר בהרבה מהמתחרה הנפוץ (IE), בטוח יותר לשימוש ויעיל בצורה משמעותית.

לאור היותו דפדפן קוד פתוח, ישנם תוספות רבות הניתנות להורדה והטמעה מהירה בדפדפן. לפי נתונים משנת 2007, כ- 18% מהגולשים באינטרנט עברו להשתמש בדפדפן
Firefox והמספרים גדלים מדי יום.

בעת בניית אתר חדש, יש להקפיד ולדרוש התאמה מלאה לכל סוגי הדפדפנים, ופיירפוקס בראשם!

מונחי קידום אתרים באות G

Google bombing – הפצצת גוגל

הפצצת גוגל היא ניסיון לשינוי או עיוות תוצאות החיפוש של מנוע החיפוש גוגל, המתבצעות בדרך כלל על ידי מומחה קידום אתרים, שעושה שימוש בטכניקות שאינן לגיטימיות. מאחר ומנוע החיפוש של גוגל מייחס חשיבות רבה לקישורים ולטקסט המקשר (anchor), הפצצת גוגל נעשית בדרך כלל על ידי הכנסת קישורים באתרים רבים ככל האפשר, כאשר הטקסט המקשר קבוע ומפנה אל העמוד שאותו רוצים לקדם.

המקרה המפורסם ביותר של הפצצת גוגל היה כשדף הביוגרפיה של נשיא ארה"ב, ג'ורג' וו בוש, באתר הבית הלבן הגיע למקום הראשון בחיפוש של הביטוי: כישלון אומלל (באנגלית).

Googlebot – רובוט הסריקה של מנוע החיפוש גוגל

רובוט סריקה של גוגל הקורא את רשת האינטרנט ושומר לאינדקס כל עמוד שבו הוא מבקר. המדובר בתוכנה שיודעת לעבור בין קישורים בעמודים שונים, לסרוק ולאחסן את המידע על השרתים של גוגל.

גוגל בוט סורק אתרים בתדירות המשתנה לפי מספר קריטיריונים כגון: מערך הקישורים המפנה אל האתר,
קצב עידכון הדפים באתר ועוד. ככל שהאתר שלך פופולארי יותר כך קצב ביקוריו של  גוגל בוט גבוה יותר.

Google Dance – ריקוד גוגל

ריקוד גוגל הוא כינוי לתופעה שבה תוצאות החיפוש משתנות בין מרכזי מידע שונים. גוגל מפעילה מספר גדול של מרכזי מידע, שם מתבצע החיפוש בפועל. שינויים במיקומם של תוצאות חיפוש מתרחשים כל הזמן, אך המדובר בתהליך ממושך, עד לעדכונם של כל מרכזי המידע. כאשר גולש מבצע חיפוש בגוגל, החיפוש מתבצע במרכז המידע הזמין ביותר עבורו.

אם גולש אחר במקום אחר, יבצע את אותו חיפוש הוא עשוי לראות תוצאות חיפוש שונות, שכן החיפוש שלו בוצע בפועל במרכז מידע אחר. חשוב לזכור כי גוגל מעדכן את תוצאות החיפוש בתדירות יומית. השוני בין תוצאות החיפוש במרכזי המידע השונים – הוא ריקוד גוגל.

Google sitemaps – כלי מפת האתר של גוגל

תוכנה זאת של גוגל מאפשרת לכל בעל אתר להעלות קובץ מפת אתר
(XML) קטן ופשוט, המפרט את כל הדפים באתר שאותם תרצו שגוגל יסרוק. כמו כן ניתן להגדיר מהי חשיבותו של כל עמוד, בסקלה קבועה מראש, בין המספרים 0.0-0.1

מעבר לכך, ניתן לציין את תדירות העדכון של של כל עמוד באתר וגוגל מידעים את בעל החשבון אודות חריגות מהכללים שנקבעו למנהלי אתרים. מקדמי אתרים חלוקים בשאלה האם מפת האתר של גוגל מסייעת בקידום האתר בתוצאות החיפוש.

מונחי קידום אתרים באות H

Headings – כותרות ראשיות וכותרות משנה

כותרות ראשיות וכותרות משנה הן בעצם תגיות בשפת html, המאפשרות לייחס חשיבות יתרה לכותרת או לביטוי אחר בגוף הטקסט שבעמוד אינטרנט.  

את הכותרת אפשר להגדיר במספרים של אחד ועד שש. כשכותרת המוגדרת H1 הנה בעלת חשיבות גדולה יותר מאשר כותרות המוגדרות H2-6 .

רוב מנועי החיפוש מייחסים חשיבות לתיוג כותרות ומקדמי אתרים מקפידים להכניס כותרות מתאימות, בעמודים רלוונטיים באתר המקודם.

Hidden text – טקסט מוסתר

טקסט מוסתר הוא טקסט שבאמצעות טכניקות שונות כגון: שימוש בצבע זהה לצבע רקע האתר, שימוש בקודים מיוחדים ועוד, נראה רק בקוד האתר – וחשוף למנועי חיפוש ולא לגולשים.

מנועי חיפוש וגוגל בראשם, הודיעו בצורה חד משמעית כי השימוש בטקסט מוסתר אסור ועשוי להביא להרחקתו של האתר מתוצאות החיפוש ובמקרים קיצוניים, אף למחיקתו מהאינדקס לצמיתות.

שימוש בטקסט מוסתר הנו טכניקה לקידום אתרים בכובע שחור (Black Hat).

Htaccess – הנחיות קונפיגורציה

קובץ קונפיגורציה הנו קובץ המאפשר לבצע שינוי בכתובות האתר והפניות שונות כגון: הפניה 301 או הפניה 302. בקובץ קונפיגורציה קיימת אפשרות להגדיר הנחיות כלליות לגבי כלל הדפים באתר, או הנחיות לגבי דפים ספציפיים.

HTML – שפת בניית אתרים

בשפת בניית האתרים HTML משתמשים לבנייה וכתיבה של דפים ואתרים באינטרנט. גם אם האתר בנוי בשפת תכנות web אחרת, הפלט שיגיע לדפדפן ולמנועי החיפוש, יהיה בשפת בניית האתרים html. קישורים, הצגת תמונות וכו' מתבצעים אך ורק באמצעות html.

מונחי קידום אתרים באות I

Inbound links – קישורים נכנסים

קישור נכנס הוא קישור המצביע אל האתר שלך, מאתר או דף חיצוני שאינו נמצא באתר עצמו.

מנועי החיפוש מייחסים חשיבות רבה לקישורים הנכנסים אל האתר, ורמת החשיבות נקבעת לפי מספר קריטריונים כמו: נושא העמוד המקשר, מיקום העמוד המקשר באתר, ותק העמוד, ותק הקישור ועוד.

רבים ממנועי החיפוש מאפשרים לבדוק את מספר הקישורים הנכנסים אל עמוד מסויים או אל האתר כולו. גוגל בוחר שלא להציג את כל הקישורים הנכנסים, אלא רק חלק מצומצם מהם. בכדי לבצע בדיקה מקיפה יחסית, מומלץ להשתמש במנוע החיפוש של יאהו או באלטה-ויסטה.

רוצה לדעת כמה קישורים מפנים לאתר שלך? לחץ כאן: בדיקת קישורים נכנסים

Internal links – קישורים פנימיים

קישור פנימי הוא קישור טקסט המפנה מדף אחד לדף אחר תחת אותו אתר אינטרנט. אנו ממליצים לכל בעל אתר באינטרנט להשקיע זמן ומחשבה בבניית מערך קישורים פנימיים באתר. מנועי חיפוש מעניקים משמעות רבה לארכיטקטורת הקישורים הפנימיים באתר.

מעבר לכך, קישורים פנימיים יעילים יוכלו לסייע בהכוונת הגולשים שהגיעו לאתר, בין העמודים השונים.

Internet Explorer – דפדפן

דפדפן Internet Explorer הוא הדפדפן המוביל בעולם מבחינת היקף המשתמשים בו. IE נבנה ותוכנן על ידי חברת Microsoft. הדפדפן השתלט על השוק ולקח את השליטה מדפדפן בשם Netscape ששלט בשוק עוד לפניו. אקספולרר מצורף לכל מערכת הפעלה מסוג windows של חברת מיקרוספט ובכל שנה (בערך) משחררת החברה גירסה חדשה לדפדפן.

מונחי קידום אתרים באות J

Java Script – שפת תכנות

שפת תכנות Java Script הנה שפת צד לקוח שניתן לשלב בדפי html. מנועי החיפוש ברובם אינם קוראים את השפה ואינם מאנדקסים את התכנים הכתובים באמצעותה.

פורומים של פורטלים גדולים, כדוגמת תפוז, בנו את מערכת הפורומים שלהם בשפת
Java Script. בכדי שמנועי החיפוש יוכלו לקרוא את התוכן המופיע בפורומים – תפוז הוסיפו גם גרסת טקסט קריאה וידידותית למנועי חיפוש.

בעיה נוספת הנה שימוש בג'וואה סקריפט בתפריט הראשי של האתר, שאז התפריט אינו נגיש למנועי חיפוש והאתר הרבה פחות ידידותי.

A-D | E-J | K-P | Q-Z
תאריך: 15/06/2011 15:29    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >