החלפת קישורים SEOweb
בעבר, החלפת קישורים כמעט עיוורת היתה מסייעת בכל פרוייקט קידום אתרים. במהלך השנים 2006-2007 חל שינוי באלגוריתם החיפוש של גוגל...
החלפת קישורים SEOweb03-5446364איך יוצרים החלפת קישורים איכותיים

Hebrew

איך יודעים איזה קישור יתרום לקידום האתר ואילו קישורים לא ממש?

עד לפני לא הרבה זמן, חלק בלתי נפרד מכל פרוייקט קידום אתרים הצריך פעילות נמרצת ויעילה של החלפת קישורים בין אתרי אינטרנט. מהי בקצרה החלפת קישורים בין אתרים? עמוד באתר A משלב בתוכו הפניה טקסטואלית לעמוד כלשהו באתר B. לדוגמא: אל אתר SEOweb מצביעים קישורים רבים במילים "קידום אתרים" המופיעים בעמודים שונים באתרים אחרים.

מנועי חיפוש רבים וגוגל בראשם נוהגים לראות בהפניות אלה, הצבעות אמון. אותו לינק המופיע באתר B, מפנה את עכביש החיפוש של גוגל אל האתר שלנו וגוגל רואה בכך הצבעת אמון. ככל שהדף המקשר קרוב יותר אל דף הבית שלנו, מבחינה רעיונית, כך עולה איכותו של הקישור.

בעבר הלא כל כך רחוק, זה לא עבד ככה. בעבר כמעט כל החלפת קישורים בין אתרים הביאה לשיפור מיקומים בתוצאות החיפוש של גוגל, עבור העמוד המקושר.

בעלי אתרים למדו את השיטה וחברות קידום אתרים העסיקו מחליפי קישורים על תקן סיטונאים. "ככל שתביא יותר קישורים לאתר של הלקוח, כך הוא יתקדם יותר מהר". השיטה הזאת כבר לא עובדת הרבה זמן, בטח שלו בזירות תחרותיות ובעיקר בעת הצורך לקדם אתר בגוגל העולמי.

יותר מזה, ישנם לינקים באיכות כל כך נמוכה, שהם עשויים לפגוע באיכות העמוד שלך, במיוחד כאלה הנראים מלאכותיים למנועי חיפוש.

השיטה של החלפות לינקים בכמויות, מוכרת גם לאלה שאמורים להביא לכולנו תוצאות חיפוש רלוונטיות. הכוונה לאותם מהנדסים המתפעלים ומשביחים את אלגוריתם החיפוש של גוגל, או כל מנוע חיפוש אחר. שיטות הפעולה של בעלי אתרים וחברות SEO אינן סוד עבורם. החלפת קישורים, לינק, לכידת קישורים, link bait

אלגוריתם החיפוש יודע לזהות קישורים טבעיים ברמה גדולה של וודאות וקישור שאינו טבעי, מתגלה בקלות גדולה עוד יותר. אם תחשבו על זה ותבדקו איך נראים הדפים שמהם אתם מקבלים קישורים בדרך כלל, תבינו למה אני מתכוון בדיוק.

עמודים אלה בדרך כלל מרכזים בשוליים, בתחתית או באזור מרוכז אחר, מבחר הפניות לאתרים אחרים ברשת. בחלק מהעמודים הדבר כל כך בולט, שסביר שתמצאו עשרות הפניות, ללא כל קשר לנושא העמוד המקשר ובטח שלא לנושא העקרי של האתר. העיקר להחליף לינקים וכמה שיותר.

לכידת לינקים - Link Bait

ישנם כמה דרכים להשיג קישורים איכותיים לאתר שלך, אם על ידי החלפה ואם על ידי "לכידה" או מה שמכונה בשפה המקצועית Link Bait. לכידת לינקים נעשת בצורה פשוטה יחסית, על ידי יצירת תוכן איכותי ומעורר עניין מספיק, שיגרום לגולשים אחרים להציב קישור אליו באתר שלהם. לכידת קישורים הנה טכניקה מתקדמת ומועילה מאד להשגת קישורים איכותיים וחד כיווניים לאתר. קל להסביר, אך לא כל כך פשוט לבצע.

אתן לכם דוגמא מהאתר והתחום שלנו, בניית מערכת כלים לקידום אתרים מושכת גולשים רבים לאתר. השימוש בכלים חינמי לחלוטין ומעניין רבים מהנחשפים אליהם. הסטטיסטיקה באתר מראה כי הכלים מושכים גולשים רבים אלינו, כשחלקם הגדול בעלי אתרים העושים בכלים שימוש תדיר. אותם בעלי אתרים לעיתים מציבים קישורים באתר שלהם ומעניקים לגולשים שלהם את האפשרות לעשות שימוש בכלים. זה נוח לכולם.

אנחנו מספקים כלים שימושיים לקידום אתרים בכדי לסייע לגולשים וכפועל יוצא, מקבלים קישורים מבעלי אתרים המציעים לגולשים שלהם לעשות שימוש בכלים שלנו. דרך נוספת להצבת "מלכודת לינקים" הנה על ידי כתיבת מאמר שערורייתי באתר, בדרך כלל בנושא אקטואלי וחם, על מנת לעורר את תשומת ליבם של גולשים ובעלי אתרים אחרים.

ישנם מקרים שבהם מאמר ספציפי ואיכותי עשוי להביא לאתר תנועה ותשומת לב רבה מצד גולשים רבים. חלק מהם, בעלי אתרים שיכתבו תגובות באתרים שלהם או שיכניסו קישורים אל האתר המפרסם. תופעה זאת נפוצה בעיקר בקרב בלוגים ואתרי חדשות גדולים.

השיטה הטובה ביותר להצבת מלכודת קישורים הנה כתיבת תוכן יחודי ומיוחד מאד, המביא עמו בשורה או חידוש מיוחד מאד לגולשים. יצירת תוכן כזה אינה עניין יומיומי ואינה פשוטה כלל ועיקר, אך תוכן ברמה כזאת, הנו ערובה לקבל כמות קישורים איכותיים מאד. כתיבת תוכן יחודי, סוחף ומקצועי תביא לאתר שלך לינקים איכותיים וטבעיים לחלוטין.

בניגוד לכאלה המתקבלים כתוצאה של החלפה מלאכותית ומרוכזים כאמור, בשולי העמוד או בחלקו התחתון, לינקים טבעיים ימוקמו בתוך הטקסט ובדרך כלל כחלק בולט ומודגש, שאמור למשוך את הגולשים בעמוד.

מכאן ניתן להסיק מסקנה חשובה
: קישור הנמצא כחלק אינטגרלי מתוכן העמוד ומהווה המשך ישיר לרעיון ולנושא בו עוסק העמוד, מושך גולשים ללחוץ עליו. אנחנו מעריכים כי זה מעניין, בעל האתר המקשר מעריך כך ורוצה שהגולשים יקבלו עוד מידע ולכן אין ספק שמנועי חיפוש מעריכים זאת בהתאם.

אם נפרוט את הנקודה הזאת לפרטים, נבין קצת יותר כיצד ניתן לבצע גם החלפת לינקים יעילה יותר. למעשה, במהלך תקופה ארוכה של עבודה אינטנסיבית ובניית מערכי קישורים איכותיים, מבחינים כי קישור המוצב בתוכן עמוד מסויים, הרלוונטי בנושאו לעמוד המקושר, מביא תועלת רבה. הפניה כזאת, בהתחשב כמובן במשתנים רבים נוספים, מביאה לאתר המקושר תועלת והנה הצבעת אמון איכותית, הן בעיני הגולשים והן  בעיניו של גוגל.

אימוץ שיטות עבודה מקצועיות, התלויות בעיקר בהגיון בריא ותוכן איכותי באתרי אינטרנט, מביא לקידום ופיתוח של כל אתר אינטרנט, בכל תחום בעולם. השיטות של החלפת קישורים סיטונאיות חלפו מהעולם ומי שעדיין משתמש בהן, מגלה כי זה פשוט לא עובד. לינק איכותי הוא לינק שמטרתו לספק תוכן משלים, אמיתי ואיכותי לגולשים.

אנו ב SEOweb מתמחים בפיתוח ובניית מערך קישורים איכותיים, בכל תחום ובשיטות מתקדמות שמביאות תוצאות אמיתיות. לפרטים נוספים: לחץ כאן ליצירת קשר

רוצים לדעת יותר על החלפת קישורים?

לקריאה נוספת בנושא לחץ: כמה עולה לקדם אתר

תאריך: 19/06/2011 15:15    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >