להרוויח כסף באינטרנט - דרכים לעשות כסף מאתר אינטרנט
מי מאיתנו לא היה שמח להרוויח יותר כסף מאתר האינטרנט שלו?
להרוויח כסף באינטרנט - דרכים לעשות כסף מאתר אינטרנט03-5446364איך אפשר להרוויח כסף מאתר אינטרנט?

Hebrew

נגלה לך כמה דרכים פשוטות לעשות כסף מהאתר שלך...

מעת לעת פונים אלינו בעלי אתרים ומבקשים לקבל יעוץ אסטרטגי בנוגע לפיתוח האתר שבבעלותם, על מנת להגדיל את הרווחים מהאתר. יש מגוון דרכים להרוויח כסף מאתר אינטרנט ובמאמר זה ננסה לפרט על חלקן.

אולם, בפתח הדברים נציין כי הדרכים המתאימות ביותר לפיתוח וניצול הפוטנציאל הכלכלי של האתר משתנות בהתאם לזירה בה הוא פועל, על כן יעוץ מקצועי בתחום זה עשוי לסייע לכם במידה ניכרת לקבל החלטות נבונות.

חשוב לזכור כי לכל אתר מתאימה דרך שיווק אחרת, כמו שלכל אתר מתאימים מפרסמים בעלי אופי אחר. אנא הקפידו שלא לבצע פעולות "על עיוור" בכדי שלא לגרום לאתר נזק תדמיתי או אחר. על מנת לקבל תשובות, ניתן לפנות אלינו בכל עת: יצירת קשר

להרוויח כסף מפרסום קונטקסטואלי

ישנן חברות רבות המפעילות תוכניות שותפים המבוססות על פרסום קונטקסטואלי (Contextual Advertising), במסגרתן בעלי האתרים, שותפי התוכן, יכולים להרוויח עמלה על כל לחיצה של גולש על מודעה פרסומית. בארץ שתי החברות הגדולות בתחום הן גוגל (Google AdSense) ומרלין (Merlin Communication).

הפרסום מבוסס על אלגוריתם הסורק ומנתח את עמודי התוכן באתר (לא נכון לגבי מרלין), ממפה את הביטויים המרכזיים בהם ומצמיד מודעות פרסומיות בתחומים רלוונטיים. לרוב ניתן להרוויח עמלה נמוכה יחסית עבור כל לחיצה של גולש, אך במידה ובאתרכם תנועת גולשים ענפה - ניתן לייצר כך רווחים נאים.

נציין עוד כי ישנם כמה וכמה בעלי אתרים, אינדקסים לרוב, שפיתוח מערכת פרסום קונטקסטואלי עצמאית, המאפשרת לכל בעל עסק לפרסם מודעות מילים באתרים / אינדקסים שלהם. לרוב המדובר באתרים בעלי תנועת גולשים רבה וכאלה הממוקמים גבוה בגוגל, עבור ביטויי חיפוש תחרותיים ובעלי ביקוש רב (המדובר על מודל PPC - פיי פר קליק).

להרחבה בנושא זה ליחצו: פרסום ממומן או קידום אורגני?

להרוויח כסף מתוכניות שותפים

קיימות תוכניות שותפים נוספות במסגרתן ניתן להרוויח עמלות גבוהות יותר וליהנות מאפשרויות מגוונות יותר מבחינת אפשרויות הפרסום והתנאים לקבלת התשלום כשותף. לפני כן התייחסנו למודל המכונה PPC - Pay Per Click, בתוכניות שותפים אחרות קיימות צורות נוספות של המרה וניתן לקבל עמלה גבוהה יותר עבור רכישות שגולשים מבצעים באתר של המפרסם, מילוי טפסי הרשמה (lead) וכיו"ב.

על מנת להצטרף לתוכנית שותפים יש צורך בעוסק מורשה פעיל (חברה בע"מ או עוסק פטור) על מנת להנפיק חשבוניות מס, לצורך קבלת תשלום. מעבר לכך, לכל תוכנית שותפים יש את התנאים שלה לקבלת שותפים חדשים.

העקרון של תוכניות שותפים פשוט להבנה: את או אתה, כבעלי אתרים, מסכימים לפרסם בעלי אתרים אחרים בשטחי פרסום שבאתר שלכם. בתמורה, תוכלו להרוויח כסף על ידי הפניית גולשים לאתרים המפרסמים, לפי מודלים שונים.

להרחבה בנושא זה ליחצו: תוכניות שותפים

מכירת שטחי פרסום באתר - רווח כספי לבעל האתר המפרסם

הדרך המסורתית והוותיקה ביותר לפרסם באינטרנט היא על ידי רכישת שטחי פרסום והצבת מודעות טקסט או באנרים. כבעלי אתרים, גם אתם יכולים להרוויח כסף מאתר האינטרנט שלכם על ידי מכירת שטחי פרסום. לא לכולם יש כסף לקנות שטח פרסום באתר כמו YNET או וואלה. ישנם בעלי אתרים רבים שישמחו לפרסם מודעות מילים או באנרים באתרי נישה ואולי גם באתר שלך!

בשונה מהמודלים שהזכרנו קודם, מודל זה מבוסס לרוב על חשיפה, כלומר שוויו של שטח הפרסום יוערך על פי מספר הצפיות בעמוד ומידת הבולטות שלו, כמו גם מספר הגולשים באתר שלך. שימו לב כי עלויות הפרסום יקבעו על ידכם ואם האתר שלכם עוסק בנישה מבוקשת, תוכלו להרוויח לא רע בכלל ממכירת שטחי פרסום.

להרוויח כסף מבניית אינדקס בעלי עסקים

אם יש לכם אתר אינטרנט בתחום מסוים וגולשים רבים מבקרים בו במטרה לאתר מידע על שירותים או מוצרים בתחום זה, דרך נוספת להרוויח כסף מהאתר היא לבנות אינדקס בעלי מקצוע או ספקי שירותים בתחום הרלוונטי.

כך תוכלו לגבות תשלום חודשי / שנתי מכל בעל עסק שירצה לפרסם את עצמו באינדקס שלכם. כמובן שגובה התשלום שאותו תוכלו לגבות תלוי מאד באופיו של האתר שלכם (האתר המפרסם).

לדוגמא: אם האתר שלך מופיע ראשון בגוגל עבור החיפוש אינסטלטור, ניתן להניח כי פתיחת אינדקס אינסטלטורים באתר, תהווה פלטפורמה בעלת פוטנציאל רווח, כאשר קהל היעד שלכם יהיו כל אותם אינסטלטורים, המחפשים קליינטים...

בנקודה זאת חשוב וכדאי להתייעץ עם חברות המתמחות בתחום, על מנת לפתח אינדקס יעיל המאפשר תפעול נוח, הרשמה פשוטה ומעל הכל – ידידותיות לגולש. לפרטים נוספים בנושא ליחצו: יצירת קשר

להרוויח כסף ממכירת לידים

לידים – פניות של גולשים המעוניינים לרכוש מוצר או לשכור שירות כלשהו, באמצעות טופס יעודי באתר. כבעלי אתר אינטרנט בתחום מסוים, אתם יכולים להציע לגולשים באתר לפנות אליכם לקבלת מידע אודות מוצרים או שירותים שונים. את פניותיהם תוכלו למכור לחברות המשווקות מוצרים או שירותים בתחום זה.

בתקופה האחרונה (סוף שנת 2008) הולכים ומתרבים אתרי אינטרנט שכך יעודם הנו סחר בלידים, ורבים מבעלי האתרים מרוויחים מכך לא מעט כסף. מכירת לידים היתה והנה נפוצה בעיקר בתחומי הביטוח השונים, כאשר בעלי אתרים פרטיים מציעים לגולשים לקבל הצעות מחיר לרכישת פוליסת ביטוח, על ידי מילוי טופס באתר. אותו טופס נשלח מהאתר ישירות אל כמה חברות ביטוח ואלה משלמות לבעל האתר עבור כל ליד כאמור.

מאמר זה מציג מידע בסיסי אודות הדרכים להרוויח כסף מאתר אינטרנט וכאמור, אם יש בכוונתכם לפתח את הפוטנציאל הכלכלי באתרכם, מומלץ לפנות לקבלת יעוץ מקצועי בתחום. נסיון רב שנים בפיתוח ושידרוג אתרי אינטרנט מלמד כי כמעט כל אתר אינטרנט עשוי להוות פלטפורמה יעילה להכנסה נוספת או כהכנסה עיקרית לבעליו.

רוצה לדעת יותר? רוצה להרוויח כסף מאתר האינטרנט? ליחצו: פנייה אלינו

לקריאה נוספת בנושא קרוב ליחצו: כללים לפרסום בגוגל אדוורדס

תאריך: 22/06/2011 13:18    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >