בלוגים - בלוג לכל גולש
בכמה בלוגים גלשת בשבוע האחרון? יודע מזה טוקבקים? ניתן למצוא ברשת בלוגים בכל נושא שתרצה...
בלוגים - בלוג לכל גולש03-5446364טוקבקים ומטקבקים - בלוג לכל גולש

Hebrew

לכולם יש בלוג אבל מה כולם רוצים?

על תופעת הבלוגים דובר לא מעט אך הסערה שעורר הבלוג של אורן פרנק הוכיחה שוב את כוחה העצום של מדיה זו.למי שלא שמע או שקע בתרדמת, להלן תקציר האירועים הקודמים:בלוגים, בלוג

אורן פרנק, מנכ"ל משותף (מנכ"ל לשעבר - יש לומר מעתה) במשרד הפרסום הנחשב מקאן אריקסון, הגיב בבלוג אישי על תחקיר כלבוטק בעניין טיב טעם. פרנק,מתח ביקורת חריפה על רפי גינת ואיכות התחקיר כפי שהוצג בתכנית.


כיוון שמדובר בבלוג אישי לא נביא כאן את דבריו המדויקים, על אף שהבלוג פורסם מעל דפי אינטרנט וניתן למצוא אותו על ידי חיפוש פשוט. בכל אופן, בלוג זה הוביל לפיטוריו של אורן פרנק. מהלך זה נראה כה קיצוני שלא מפתיעות התגובות שגורסות כי מדובר בספין תקשורתי מתוכנן. אך לא בכך נעסוק.

ההד לו זכה הבלוג המדובר ברשת ומחוצה לה, האיר באור זרקורים את חשיבות הווב 2.0 והשפעתו הרבה על חיינו הפרטים והציבוריים. הרשת מוצפת במאות בלוגים, יומני רשת - בעברית.

החל מילדות בנות 12 שמשתפות את ציבור הגולשים באהבות הנעורים התמימות שלהן, דרך בלוגים פחות תמימים של צמאי פרסום שיעשו את הכול בדרך למטרה (גם אם אין להם משהו ממש חשוב או חכם להגיד), עד לדעות רלוונטיות ומשמעותיות כדוגמת זו של אורן פרנק.

לכולם יש מקום ברשת. אך לא רק בכך טמון הפוטנציאל האדיר של יומני הרשת. הכוח של בלוגים הנו ביכולת החשיפה ואפשרות התגובה המיידית והספונטאנית של הקורא, יוצרת סוג של מדיה עיתונאית / חברתית שאי אפשר להתעלם ממנה.

ספק אם מאמרים שנכתבים על ידי עיתונאים מכובדים ומפורסמים בעיתונים השונים, זוכים למספר התגובות להן זוכים בלוגים פופולאריים. תגובות אלה, טוקבקים בשפת הרשת, הם חלק בלתי נפרד מהתמונה הצבעונית שיוצרת תרבות הבלוגים.

מחפש בלוגים מומלצים בנושא קידום אתרים באינטרנט? לחץ כאן

טוקבקים הם מדד פופולאריות של כל בלוג ברשת. ליתר דיוק מספרם. בלוג שזכה למספר תגובות רב הופך להיות אטרקטיבי ומסקרן יותר בעיני הגולש וכך צובר יותר חשיפה. טוקבקים הם ודאי גם מניע לא מבוטל לכתיבת הבלוג ופרסומו, אך אינו המניע היחיד. האינטרס או הרצון שעומד מאחורי כתיבת בלוג משתנה בהתאם לסוגי הבלוגים השונים.

ניתן למצוא ברשת בלוגים של פוליטיקאים (דוגמת הבלוג של בנימין נתניהו) בלוגים קהילתיים, בלוגים של חברות וארגונים ועוד רבים אחרים. בניסיון למצוא את הסיבות והרקע להתפתחות תרבות זו אפשר למצוא הסברים לא מעטים,מעבר לטכנולוגיה שמאפשרת זאת.

מעבר לסיבות ולהסברים, נפתחה בפנינו ההזדמנות להיות מעורבים במתרחש סביבנו בדרך זו או אחרת. ההזדמנות להשמיע קול, להביע דעה, לנקוט עמדה, היא הזדמנות שיש לברך עליה .

לא פחותה מכך היא ההזדמנות לשמוע את דעתם של אלו שאינם נמצאים במעגל הקרוב אלינו: גיאוגרפית,חברתית ותרבותית. קולות ודעות אלו משקפים מציאות רחבה יותר מזו הנגלית אלינו בבועה המצומצמת בה אנו חיים.

השקפת עולמם של צעירים וקשישים, עקרות בית ומנהלי חברות, תושבי המרכז והפריפריה, הם בבחינת נכס למי שרוצה לדעת מה באמת קורה סביבו. לעיתים הם יחשפו מציאות מדאיגה ועגומה יותר מזו שהיינו מודעים לה ולעיתים הם יזרעו מעט תקווה ואמפתיה באשר למתרחש סביבנו. אז קדימה חברים,טקבקו או שפיתחו בלוג משלכם.

לקריאה נוספת: החלפת קישורים

מעניין אותנו מה אתם חושבים על המאמר. אנא השתמשו במערכת התגובות (טוקבקים) שלמטה:

תאריך: 19/06/2011 15:53    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >