קניית דומיין - מדריך רכישת דומיין ישראלי חדש
מדריך קניית דומיין ישראלי - כללים חשובים לפני רכישת דומיין חדש.
קניית דומיין - מדריך רכישת דומיין ישראלי חדש03-5446364מדריך קניית דומיין ישראלי חדש - השם שלך ברשת!

Hebrew

כללים והמלצות לרכישת דומיין ישראלי חדש

לכל אתר אינטרנט בכל שפה ובכל מקום בעולם יש שם דומיין יחודי. על מנת לקנות שם מתחם, Domain בעברית (זוהי למעשה כתובת אינטרנט) יש להעזר בשירותיו של רשם דומיינים מוסמך. בישראל פועלים 5 רשמים מוסמכים ועצמאיים לחלוטין. בנוסף לכך, ניתן לרכוש שמות מתחם באמצעות איגוד האינטרנט הישראלי.

שם הדומיין מופיע מיד אחרי .www ולפני ה . הבאה אחריו

לדוגמא: seoweb הנו שמו של האתר שלנו. רכשנו אותו באמצעות איגוד האינטרנט הישראלי לפני כמה שנים. אז, לא ניתן היה לקנות שם מתחם באמצעות רשמים פרטיים, רק באיגוד הישראלי. המחירים בזמנו היו גבוהים מ-300 ש"ח לשנה. לפני למעלה משנה נפתח שוק הדומיינים לתחרות. כיום ניתן לרכוש שם מתחם (Domain) גם באמצעות חברות פרטיות.

איגוד האינטרנט הישראלי הוא המקור, שהוסמך לכך על ידי איגוד האינטרנט העולמי. רק באמצעות הסמכה מתאימה מאיגוד האינטרנט הישראלי ניתן לקבל היתר חוקי למכירת דומיין ישראלי. הכוונה לדומיינים המופיעים בסיומות: co.il + org.il + gov.il + ac.il + net.il + idf.il + k12.il + muni.il

בישראל פועלים 5 רשמים מוסמכים (חברות פרטיות) המציעים קניית דומיינים:

  • אינטרניק
  • גלקום
  • פליגון
  • לייב די אנ אס
  • דומיין דהנט

עלות הרכישה והתנאים האחרים משתנים בין החברות. המחיר הממוצע לרכישת דומיין ישראלי הנו בכיוון של 83 ש"ח לשנה. לאחר שבחרתם רשם דומיינים שבאמצעותו תרצו לבצע את הרכישה (ואנחנו גם נמליץ בהמשך), חשוב להפנים מספר כללים חשובים, שהנם אבן יסוד להצלחה שלכם בשיווק האתר ברשת האינטרנט בעתיד!

מתוך נסיון רב בקידום וניהול אתרי אינטרנט, בנינו מדריך קצר והנחיות לבחירת Domain מוצלח. קריאה ויישום של הוראות המדריך, יסייעו לכל אחד מכם לקדם את עסקיו המקוונים - לקדם את אתר האינטרנט שלו, בדרך להצלחה אולטימטיבית.

בעת בחירת שמו של האתר שלך, זיכרו כי השם ילווה אותו לאורך חייו ולא יהיה פשוט לשנותו (רוצים לדעת איך מחליפים שם דומיין ללא פגיעה באתר קיים? פנו אלינו עכשיו). זוהי הסיבה הראשונה ואחת מיני רבות, מדוע חשוב להשקיע זמן וחשיבה לפני קניית הדומיין. ומה עוד חשוב לדעת?

דומיין גנרי - Generic Domain הנו למעשה כתובת אינטרנט בעלת משמעות ברורה, שאינה יכולה להרשם כסימן מסחר לכשעצמה. המודבר בשמות מתחם שהם בדרך כלל תרגום מדוייק מאנגלית של מוצרים שירותים, אך עשויים גם להיות פתגמים, מקומות, ביטויים מהמילון, שמות מקצוע, תיאורים ועוד! בחירת שם דומיין גנרי לאתר שלך, עשויה להיות הבחירה המוצלחת ביותר עבורך.

דוגמאות: אתר ביטוח שכתובתו insurance.co.il, אתר המציע שירותי אחסון אתרים וכתובתו hosting.co.il ואפילו אתר של עיתון בכתובת newspaper.co.il. כל אלה שמות גנריים, שיוכלו לתאר בצורה הטובה ביותר את תוכן האתר. אם תבצעו מחקר קצר בתוצאות החיפוש של גוגל, תבחינו כי שמות גנריים מופיעים במקרים רבים בראש תוצאות החיפוש, עבור חיפושים רבים ומגוונים ולא בכדי.

נסו לתאר עד כמה אפקטיבי יכול להיות דומיין של חברה המשווקת נרות בכתובת: Candles.co.il
השתדלו להמנע משימוש בשמות דומיין הכוללים את שמכם או שם העסק (למעט במקרים של חברות סטארט אפ ושמות מותגים קיימים כמובן). אם מישהו מכיר ומחפש את שם העסק שלך, הוא לא יחפש בגוגל. לעומת זאת, אדם המחפש את תחום העיסוק שלך ויחפש בגוגל, ימצא בדרך כלל אתר בכתובת URL גנרי.

שם מתחם קליט - נסו לדמיין את כתובות האינטרנט שאתם זוכרים בעל פה. אין הרבה כאלה ביחס למספר האתרים שבהם אתם גולשים ועושים שימוש תדיר. השמות שאתם זוכרים הם שמות קליטים לעין ולאוזן, שמות מותגים אינטרנטיים ושמות גנריים. מעט מאד שמות מתחם אחרים.

ברור כי שם קצר המורכב מ-3 אותיות הוא בחירה נכונה, רק שאלה ברובם ניקנו ומוחזקים על ידי אחרים. בכל מקרה, נסו לקצר עד כמה שניתן. השתדלו לבחור דומיין שיהיה ברור כבר בפעם הראשונה שתספרו עליו לכל אדם אחר. שם שיהיה קליט לאוזן. למה אני לא מתכוון: hjas.co.il לדוגמא. וישנן עוד רבות כאלה.

אותיות באנגלית לשם בעברית - כשאחת הדוגמאות הטובות לכך הנה אתר שאנו מקדמים בכתובת: pirsomet.com (אומנם הסיומת דוט קום אינה ישראלית אך הכללים זהים). אם אתם חושבים על קניית שם מתחם חדש, חישבו על הנושא המרכזי שבו יעסוק האתר. אם הנושא הוא שם קצר, הניתן ל ktiva כזאת, אתם על הסוס. גם שמות כאלה עושים רושם חיובי על גוגל ונותנים יתרון הדומה מאד אם לא זהה, לדומיינים גנריים. לא מאמינים? חפשו בגוגל...

חשוב מכל בעת קניית דומיין ישראלי חדש: בידקו וחפשו כמו שצריך!

זיכרו כי השם שתיקנו יכול לסייע במאמצי הקידום של האתר. זה נכון תמיד, לגבי כל אתר ברשת האינטרנט ובכל שפה. לפני שתקפצו ותיקנו את הדומיין הראשון שעלה לכם בראש, הקדישו לכך זמן ומחשבה. ערכו רשימה של דומיינים אפשריים לקנייה, חפשו באמצעות LIVEDNS לדוגמא ורק אחר כך קבלו החלטות ובצעו את הקנייה. אין למהר וסוף מעשה, כמו כמעט תמיד, במחשבה תחילה.

אם את או אתה עומדים לפני בניית אתר אינטרנט חדש ורוצים לקנות דומיין ישראלי או בינלאומי, עדיף תמיד להעזר בבעלי נסיון. צוות SEOweb עומד לרשותכם בכל שאלה ונשמח ללוות ולייעץ לכם בנושא. לפניות וקבלת סיוע בנושא רכישת שם מתחם חדש ליחצו: יצירת קשר

אנו מנהלים עבור לקוחותינו ורכשנו מעל 400 דומיינים ישראליים. כצרכני שירותי אינטרנט גדולים, בדקנו את השירותים ורמת המחירים המוצעת על ידי רשמי הדומיינים הפרטיים וכמובן שגם על ידי איגוד האינטרנט הישראלי. קניית דומיין צריכה ועדיף שתעשה באמצעות רשם מוסמך בלבד, המציע מחירי רכישה זולים וממשק ניהול דומיינים נח וקל לשימוש.

אנו ממליצים על: קניית דומיין ישראלי באמצעות LIVEDNS

לקריאה נוספת בנושא ליחצו: נגישות אתרי אינטרנט

תאריך: 10/09/2012 19:18    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >