שינויים בתצוגת תוצאות החיפוש של גוגל 3/2011
SEOweb קידום אתרים - שינויים בתצוגת תוצאות החיפוש של גוגל 3/2011...
שינויים בתצוגת תוצאות החיפוש של גוגל 3/201103-5446364גוגל מזהה מותגים ומציג תוצאות חיפוש ממוקדות!?

Hebrew

ב-24 לפברואר 2011 הכריזו בגוגל על שינויים מקיפים שהוכנסו באלגוריתם החיפוש. אותו אלגוריתם שקובע מה אנחנו אוהבים. זוכרים כי בכל חיפוש בגוגל אנו רואים 10 תוצאות חיפוש? זה נכון וימשיך להיות נכון (ואפקטיבי לפי מחקרים) בעתיד הנראה לעין.

מה שאנחנו זיהינו במגוון חיפושים בגוגל דוט קום הוא ניסוי מעניין, שהנו חלק משינוי האלגוריתם של גוגל ככל הנראה.

בחיפוש אחר הביטוי: google webmaster blog ואחריו בחיפוש coca cola גוגל בחר להציג רק 4-5 תוצאות חיפוש - כולן מתוך אתר ה"מותג". או מתוך הבלוג המרכזי של גוגל או מתוך אתר קוקה קולה.

גוגל מזהה ומחליט מתוך ההכרות שלו עם מה שכולנו אוהבים (חיפושים בכל רגע, בכל שפה ובכל מקום...) - מה אנחנו רוצים לראות!

ממש מתחת 4-5 התוצאות שמוצגות בחיפושים הנ"ל, הוצגו Searches related to שמציעים לגולשים חיפושים קרובים אך שונים - בדיוק כמו שמוצג גם היום בגוגל. ומה כל זה אומר?

ובכן, ההחלטה של גוגל מעניינת וסביר כי מבחינה טכנית קרה, נעשו מבחנים ומחקרים קצרי מועד בגוגל (כפי שנעשה בדרך כלל לפני שינוי אלגוריתם), שהצביעו כי ציבור המחפשים ישמח לקבל בדיוק את מה שהוא רוצה, במיוחד בחיפוש "מותגים".

בהמשך אותם חיפושים אחר המותגים google webmaster blog ן-coca cola חיפשנו גם אחר המותג ה"אנונימי" Toyota אלא שאז נצפו תוצאות חיפוש רגילות. אולי זה בגלל שגוגל עדיין בודק ומנסה, אולי כי לוקח זמן להכיר "את כל המותגים" בעולם ואולי, הקריטריונים של אלגוריתם החיפוש לתיוג "מותגים" צריך את הזמן שלו אונליין. נחיה ונראה.

(נכון לעכשיו עדיין לא ניתן להבחין בשינוי הוויזואלי הנ"ל בכל חיפוש...)

בנתיים, לפי ההכרזה של גוגל מ-24 לפברואר 2011, תוצאות החיפוש יהיו נקיות יותר (מספאם אני מקווה) ויציגו תוצאות רלוונטיות יותר. השינוי חל כרגע אך ורק בגוגל דוט קום ולפי גוגל, בעתיד גם בגוגל באיזור מגוריך.

בפועל, גוגל "מנקה" מתוצאות החיפוש חוות תוכן בעלות איכות בינונית - כאלה שהפכו להיות חוות קישורים. לדברי נציגי גוגל, חלק מהשינוי בתוצאות החיפוש נובע מתוך פידבקים שנאספו מגולשים שעושים שימוש בנתוני הגלישה שלהם - באמצעות גוגל כרום...

פרטים ועדכונים בקרוב!

תמונה של 4 תוצאות חיפוש בעמוד התוצאות של גוגל:

 

חושב שהעסק או האתר שלך הוא מותג? מעניין איך גוגל יקבל אותו...

3 במרץ 2011

תאריך: 19/06/2011 12:08    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >