הכלי למנהלי אתרים של גוגל שולח הודעות חשובות
הכלי למנהלי אתרים של גוגל שולח הודעות חשובות, שחשוב לעקוב ולהבין את משמעותן...
הכלי למנהלי אתרים של גוגל שולח הודעות חשובות03-5446364הכלי למנהלי אתרים מעדכן Online

Hebrew

ממש אתמול, בתום חופשת פסח, הבחנתי כי קיבלתי הודעה בדואר אלקטרוני, מהכלי של גוגל מנהלי אתרים - Google webmaster tools. למי שיודע ולכל מי שלא, זוהי תוכנת דיאגנוסטיקה שפועלת מאחורי הקלעים ומאבחנת באופן קבוע את פעילותו של האתר.

הכלי למנהלי אתרים יודע להציג בפני בעל האתר נתונים לגבי תצורת האתר, מהירת הטעינה שלו, מספר הקישורים המובילים אליו מאתרים אחרים ומספר הקישורים הפנימיים.

מעבר לכך, התוכנה יודעת להציג את כל אותם ביטויי חיפוש שמהם מגיעה התנועה לאתר, מתוצאות החיפוש של גוגל ולאורך זמן היא מציגה למנהל האתר את השינויים במיקומים של הביטויים השונים בתוצאות החיפוש של גוגל ואת יחס ההקלקה של הגולשים עליהם או CTR.

יש לך בעיה באתר? קבל הודעה בדוא"ל

כבר יותר משנה שגוגל מתכתבת עם מנהלי אתרים במקרים של בעיות משמעותיות בתפקוד האתר. זה החל כאשר גוגל הודיעה כי היא שולחת מאות אלפי הודעות לבעלי אתרים שעוברים על ההנחיות למנהלי אתרים, לפני שהאתרים שלהם מורחקים או נפגעים בדירוג, ומתוך תקווה שבעלי האתרים יתקנו את הליקויים.

ההודעה שקיבלתי אתמול לא היתה הודעה כזאת, אלא הודעה שהתריעה על ירידה משמעותית בתנועה, מביטוי מפתח אחד שהביא לאחד האתרים שאנו מטפלים בהם מאות כניסות יחודיות מדי יום.

בהודעה נכתב (באנגלית) כי הכלי למנהלי אתרים זיהה ירידה משמעותית בכניסות לעמוד ספציפי באתר ויכולות להיות לכך 2 סיבות עיקריות: שינוי אלגוריתמי של גוגל או שינוי שבעל האתר ביצע באותו עמוד. עוד נכתב בהודעה כי צריך לזכור שיש עמודים שמביאים תנועה "עונתית" ויכולות להיות גם סיבות אחרות לירידה.

בבדיקה שערכתי מיד התברר כי אותו עמוד, שמייצג ביטוי חיפוש ספציפי שבאמת מביא המון תנועה לאתר, עלה מהמקום ה-2 בתוצאות החיפוש של גוגל למקום הראשון והמיוחל. בעמוד אמנם בוצע שדרוג תוכני, אבל לא מעבר לכך.

מה שכן, בתקופה של 14 הימים האחרונים, בגלל חג הפסח, חלה ירידה של יותר מ-60% בכניסות לאתר בכלל ומאותו עמוד בפרט.

הכלי של גוגל למנהלי אתרים זיהה את הירידה הקיצונית בכניסות לפחות לעמוד אחד באתר ושלח אלי הודעה על כך באמצעות דואר אלקטרוני. בהחלט יעיל.

מט כץ עונה לשאלות אודות כמות ההודעות שגוגל שולחת באמצעות הכלי למנהלי אתרים:

תאריך: 03/04/2013 22:07    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >