חיפוש באינטרנט - איך זה עובד?
כיצד למעשה פועל החיפוש באינטרנט? לחץ כאן ותבין יותר כיצד גוגל עובד...
חיפוש באינטרנט - איך זה עובד?03-5446364חיפוש באינטרנט - איך זה למעשה עובד?

Hebrew

חיפוש באינטרנט – איך זה עובד?

אם להשתמש במונחים הפשוטים ביותר, ניתן לחשוב על הרשת כספר גדול מאד ועל מנוע החיפוש כתוכן עניינים (אינדקס) מרשים, המספר לך בדיוק היכן נמצא כל דבר.

לגוגל יש סט של מחשבים – ה"גו?ג?לב?ו?ט", שסורקים ללא הרף את מיליארדי הדפים שנמצאים ברשת. תהליך הסריקה הזה הוא אלגוריתם: תוכנות מחשב מחליטות אילו אתרים לסרוק, באיזו תדירות וכמה דפים להביא מכל אתר. אנו לא מקבלים כסף בכדי לסרוק בתדירות גבוהה יותר ומפרידים בין צד החיפוש של העסק שלנו, לבין שירות ה-"Adwords", שנושא רווחים.

תהליך הסריקה של גוגל מתחיל ברשימת יו אר אל (URL) של דפי רשת. בעוד הגוגלבוט מדפדף באתרים האלה, הוא מבחין בקישורים בכל דף ומוסיף אותם לרשימת הדפים שעליו לסרוק. הגוגלבוט יוצר העתק של הדפים כדי לבנות אינדקס מאסיבי של כל המילים שהוא רואה. בנוסף, רשימה זו מראה היכן כל מילה נמצאת בכל דף.

כשמשתמש כותב ביטוי חיפוש, המכונות שלנו מחפשות באינדקס דפים מתאימים ומחזירות את התוצאות הרלבנטיות ביותר עבור המשתמש. הרלבנטיות נקבעת על ידי יותר מ – 200 גורמים, שאחד מהם הוא "דרוג הדף", PageRank, לכל דף נתון.

PageRank הוא מידת ה"חשיבות" של הדף, המבוססת על קישורים הנכנסים מדפים אחרים. במונחים פשוטים, כל דף רשת המקשר לדף רשת X, Y או Z מוסיף ל - PageRank  של דף רשת X, Y או Z.

חידושים במנוע החיפוש של גוגל

בעוד עקרונות החיפוש ברשת נותרו די קבועים, גוגל עובדת באופן קבוע כדי לשפר את תוצאות החיפוש שלה. אז מה ההבדל בין החיפוש כיום לחיפוש לפני, נאמר חמש שנים? ובכן, קודם כל הוא הרבה יותר מהיר.

בנוסף, בהשוואה ללפני חמש שנים, מערכות הסריקה והאינדקס שלנו הרבה יותר נבונות. לדוגמה, כיום אנו מדפדפים בדפי רשת ברציפות, וקובעים ביקורים בכל דף בדרך חכמה יותר, כך שאנו ממקסמים את הרענון.

גישה זו יעילה יותר משום שהיא לוקחת בחשבון את העובדה שהאתרים המקוונים של העיתונים, למשל, מצדיקים סריקה בתדירות גבוהה יותר, בעוד אתר סטטי המתעדכן פעם בחודש, אינו מצריך זאת. למעשה, אנו נותנים גם למנהלי הרשת לשלוט בתדירות שבה אנו זוחלים באתריהם דרך כלי מנהל הרשת שלנו. באופן כללי, הדבר מביא לאינדקס רענן יותר ומקיף יותר.

על אף שהחיפוש ברשת מהיר יותר ויעיל יותר מתמיד, הגורמים המרכזיים הקובעים את נראותו של אתר בתוצאות החיפוש של גוגל, היו בעדיפות מהיום שבו מנוע החיפוש שלנו ערך את הופעת הבכורה שלו.

להמשך המאמר לחץ: האם גוגל יכול למצוא את האתר שלך?

 

 

תאריך: 15/06/2011 16:03    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >