איך לא מבצעים החלפת קישורים
כמה חוקים חשובים: איך לא מבצעים החלפת קישורים. למידע נוסף בנושא...
איך לא מבצעים החלפת קישורים03-5446364איך לא מבצעים החלפת קישורים

Hebrew

כללי אל תעשה בעת החלפות קישורים עם בעלי אתרים

אם החלטת לקדם את האתר שלך, על ידי החלפת קישורים, ודא כי אתה עושה זאת כראוי! אנו נתקלים לא אחת בשיטות קידום שאינן אתיות ובכלל זאת החלפות קישורים שאינם מועילים ואפילו עשויים לגרום נזק לאתר שלך.

להלן רשימת כללים חשובים, שיסייעו להמנע מהכנסת קישורים מיותרים ומזיקים באתר שלך:

דף קישורים שאינו נגיש – לעיתים תקבל הזמנה מבעל אתר אינטרנט להחלפת קישורים. בעל האתר ישלח לך לינק אל עמוד קישורים באתר שלו, כביכול, ויבקש בתמורה קישור חוזר אליו. אתה תראה שהקישור אל האתר שלך אכן מופיע ונראה תקין. גם עמוד הבית של אותו אתר "מקשר" נראה אמין וטוב.

יש לוודא כי בעמוד הבית של האתר מופיע קישור אל העמוד שבו הקישור אליך. לעיתים, הקישור אל עמוד הקישורים יופיע במפת האתר ולא בדף הבית, וגם זה בסדר. אבל, אם אינך מצליח להגיע אל עמוד הקישורים מעמוד הבית של האתר, גם מנועי החיפוש לא יצליחו להגיע אליו. עמוד קישורים כזה אינו מהווה מציאה גדולה ואינו תורם לך דבר.

בחלק מהמקרים, בעל האתר לא שם לב לכך שלא הכניס קישור אל עמוד הקישורים שלו, ותזכורת בנושא עשויה לשנות את המצב. וובמסטרים אחרים עושים זאת בכוונה תחילה. אם בעמוד הקישורים פייג' ראנק גבוה מ-0, היה בטוח כי מנועי החיפוש הצליחו להגיע אליו וכך גם יגיעו אל הקישור לאתר שלך. מאידך, אם לעמוד הקישורים פייג' ראנק 0, יתכן שהעמוד חדש לגמרי או שאינו נגיש למנועי חיפוש.

קישורים פגומים או לא ישירים – בעת החלפת קישורים חדשים, בדוק כל קישור לאתר שלך על מנת לוודא כי הוא תקין ותורם לאתר שלך. אחת השיטות הנפוצות ביותר היא הכנסת קישור אל אתר חיצוני דרך סקריפט באתר המקשר. קישור כזה מפנה אליך דרך האתר המקשר ואינו תורם לך דבר.

טריק נוסף הוא הכנסת תג נופולוו בקישור לאתר חיצוני. תג זה מורה למנוע החיפוש להתעלם מהאתר שלך וגם הוא אינו תורם לך דבר. בכל מקרה, רצוי לבדוק כי נוסח הקישורים אליך שלם ואחיד, כך שלכל עמוד יהיה נוסח קישור אחיד (כתובת דומיין קבועה): /https://www.mysite.co.il

קישור לאתרים משכונה רעהגוגל אינו מאפשר לגורמים חיצוניים להשפיע לרעה על מיקום האתר שלך בתוצאות החיפוש. זאת אומרת שאם חוות קישורים או אתר משכונה רעה מקשרים אליך, האתר שלך לא יפגע (הקישור גם לא יתרום דבר).

מאידך, אם באתר שלך מופיע קישור לאתר שנענש על ידי גוגל, עשויה להיות לכך השפעה רבה על מיקום האתר שלך בתוצאות החיפוש. לכן יש להמנע מקישור אל אתרים שנענשו על ידי גוגל. אם לאתר מסויים יש פייג' ראנק 0, למרות שאין המדובר באתר חדש, קיים סיכוי סביר שהאתר נענש על ידי גוגל ו"הורחק" ממנוע החיפוש. ניתן לבדוק את כתובת הדומיין בגוגל ואם לא קיבלת תוצאות, דאג שלא לקשר אל האתר ולהתרחק ממנו!

אתרי שכונה רעה הם אתרים העוסקים בהימורים, מין, שיווק רשתי, סמים וכדומה.

קישור אנקור קבוע – אנו ממליצים שלא להחליף קישורים בעלי טקסט אנקור אחיד וקבוע. הכוונה לכך שאם אתה מחליף קישורים כגון "קידום אתרים באינטרנט", דאג לשנות את נוסח הקישור, בכדי שלא יתפרש כקישור מלאכותי, על ידי מנועי החיפוש. ניתן לקשר בכמה דרכים נוספות לאותו עמוד כגון: "קידום אתרים", "קידום באינטרנט", "קידום אתרי אינטרנט", "קידום אתר ברשת" ועוד.

קישור מעמוד קישוריםאנו ממליצים לך שלא למהר ולבצע החלפות עם עמודי קישורים, שאינם מכילים טקסט איכותי. עמודים שבהם מופיעים רק לינקים לאתרים חיצוניים, ללא טקסט וללא נושא מקבלים משמעות מינורית אם בכלל מגוגל.

מומלץ לנסות ולהחליף קישורים עם עמודים איכותיים בלבד וכאשר מציעים לך קישור מעמוד לינקים, דאג להכניס גם טקסט מתאר, שאינו חלק מהקישור אליך. עמודים שבהם יותר מ 30 לינקים יוצאים אינם מציאה גדולה ולא יתרמו לך דבר. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון כי גוגל יודע לזהות עמודים, שבכתובת העמוד מופיעה המילה לינק (באנגלית) ומייחס להם חשיבות מועטה אם בכלל.

אם תזכור ותיישם את הכללים הנ"ל, הסיכוי כי האתר שלך יפגע כתוצאה מהחלפת קישורים כמעט ואינו קיים. בשורה התחתונה, החלפת קישורים בין אתרים באינטרנט מביאה לשיפור חווית הגלישה של כל אחד מאיתנו. זוהי אחת מאבני היסוד של האינטרנט ולכן אסור לנצל זאת לרעה.

רוצה לדעת יותר אודות אפשרויות החלפת קישורים איכותיים?

רשת קידום אתרים באינטרנט מתמחה בבניית מערך קישורים איכותיים בין אתרים באינטרנט.

לקריאה נוספת בנושא זה לחץ: פרסום אתרים

תאריך: 19/06/2011 13:07    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >