בניית אתרים חינם עולה יותר כסף
מי מאיתנו לא קיבל הצעה מפתה לבניית אתר חינם באינדקס אתרים גדול? השאלה היא, אם זה חינם, למה זה עולה כסף...
בניית אתרים חינם עולה יותר כסף03-5446364בניית אתרים חינם עולה יותר כסף

Hebrew

איך לא תשלמו ביוקר על בניית אתרים חינם

מאמין בחינמים? קונה כי זה במבצע ומתפתה להצעות משתלמות מידי? כדאי לך להמשיך לקרוא. אם הגעת לעמוד הזה, חיפשת בניית אתרים חינם, אבל כמו בתחומים אחרים, גם כאן, דברים שניתנים בחינם, ברוב המקרים עולים ביוקר.

אם אתה בעלים של עסק קטן, או בינוני, וודאי מתקבלות בתיבת הדוא"ל שלך חדשות לבקרים הצעות מפתות לבניית אתרים חינם, בתוך אינדקסים עסקיים שונים. מדובר באינדקסים דוגמת דפי זהב, 144 של בזק, Ybay ואחרים. חלקם מציעים למפרסמים באינדקס, או למי שרוכש חבילת קידום אתרים - בניית אתרים חינם.

באופן לא מפתיע רוב בעלי העסקים שמתפתים לעסקאות של בניית אתרים חינם, בתנאים אלו, הם בעלי עסקים ללא ניסיון בנושא שיווק באינטרנט. מאמר זה נכתב בעקבות מספר פגישות עם לקוחות שפנו אלינו והתעניינו בבניית אתר, לאחר שנבנה עבורם אתר אינטרנט חינם באחד האינדקסים והתועלת שאתר זה הביא למאמציהם השיווקיים הייתה מזערית.

למה בניית אתרים חינם מפתה אותנו כל כך?

לפני שנתייחס לבעייתיות של אתרי האינטרנט הללו, ננסה לענות על השאלה - מדוע כל כך הרבה בעלי עסקים מתפתים להתקשר עם חברות המציעות דילים מפתים בחינם, בתוך אינדקסים עסקיים שונים. הסיבה העיקרית מן הסתם, היא המילה "חינם".

אלא שבפועל ה"חינם" הזה מותנה בהתחייבות לפרסום באינדקס, או רכישת חבילת קידום אתרים. באינדקסים שאינם מציעים בניית אתרים חינם בכפוף לפרסום, או קידום, מחירי בניית אתר יהיו זולים בהרבה ממחיריהן של חברות בניית אתרים. אך מראה האתר ומגוון האפשרויות שינתנו לך בהתאם.

סיבה נוספת לכך שבניית אתרים בתוך אינדקסים עשויה להיות הצעה מפתה – היא הרתיעה מקדמה טכנולוגית. בעלי עסקים ללא שום רקע והיכרות עם האינטרנט, עלולים להירתע מהמחשבה שעליהם לקבל אינספור החלטות בנושאים שאינם מבינים בהם ונוגעים לבניית האתר של העסק. מבעיתה לא פחות, המחשבה על כך שבהמשך, יהיה עליהם לתפעל את אתר האינטרנט שייבנה עבורם.

אתרים בתוך אינדקסים, בעיקר בשל היותם מוגבלים לתבנית מאוד מסוימת, פותרים את בעל העסק מקבלת החלטות קשות, שכן האפשרויות שמציע האתר מוגבלות מראש. על פניו, נראה כי בניית אתרים על גבי פלטפורמה של אינדקס עסקים – תתאים מאוד ל"משתמש הלא מקצועי", אלא שלרתיעה הזו מטכנולוגיה אין הצדקה של ממש.

בעבר הרחוק ניהול אתרי אינטרנט דרש היכרות עם שפות תכנות. למעשה, כל שינוי שבעל אתר רצה לערוך, בין אם מבחינת מבנה, עיצוב או תוכן, דרש עבודה של מתכנת מקצועי. עם השנים, חברות בניית אתרים הבינו כי עליהן לפתח ממשקי ניהול המתאימים למשתמשים רגילים שלא מבינים בשפות תכנות. בעיקר משום שכיום, אתר אינטרנט תדמיתי ושיווקי הוא בסיס לכל עסק וכאשר מדובר בעסקים קטנים – בעל העסק הוא בדרך כלל גם מנהל האתר בפועל.

כיום, חברות מקצועיות בתחום בניית אתרים מציעות ללקוחות ממשקי ניהול נוחים ופשוטים לתפעול, המאפשרים שליטה על רוב חלקי האתר. אתרי האינטרנט של SEOweb כוללים מערכת ניהול תוכן חכמה, שכל אחד יכול לתפעל לאחר הדרכה קצרה שלנו, ללא כל צורך בידע מקדים.

לעומת זאת, אם תבדקו את אתרי האינטרנט שבנויים תחת האינדקסים השונים, כבר במבט הראשון תזהו שמישהו התקשה מאוד בבניית עמודים מסודרים, שילוב תוכן בצורה אסטטית ויצירת מבנה אתר ידידותי לגולשים. בנוסף למגוון אפשרויות מוגבלות מראש שתמצאו באתרי אינטרנט הבנויים כחלק מאינדקסים, מערכות הניהול שלהם עלולות להיות מסובכות עוד יותר, אם בכלל (לעיתים פשוט אין ממשק ניהול).

בניית אתרים חינם – מה לגבי קידום אתרים?

לרוב, אינדקסים המציעים פרסום ובניית אתרים על פלטפורמת האינדקס, בנויים בצורה ידידותית למנועי חיפוש וניתן לצאת מנקודת הנחה שמנועי חיפוש יסרקו את האתרים שייבנו באינדקס. כלומר, כל בעל אתר שיקיש ביטוי חיפוש רלוונטי לתכנים באתר האינטרנט שלו, ימצא את האתר באחת מתוצאות החיפוש. נותר רק לשאול באיזה עמוד תוצאות יופיע האתר ותחת אילו ביטויים.

לאינדקסים, מטבע היותם אתרים ענקיים, יש הרבה "כח" בכל הנוגע למיקום במנועי חיפוש (כמובן שגודל האתר אינו הפרמטר היחיד ויתכן שאינדקסים כושלים בפרמטרים אחרים ולכן אינם אהודים על מנועי חיפוש). מה"כח" הזה, מקבל כל אתר אינטרנט שנבנה עבור הלקוחות בתוך האינדקס. אבל, דמיינו עוגה גדולה, שחתוכה למאות ואלפי חתיכות – כל אתר מקבל חלקיק קטן מאוד מה"כח" של האינדקס.

אינדקס עסקים ענק - מה יספרו לכם אנשי המכירות?

מיקומים גבוהים בתוצאות חיפוש תחת ביטויי זנב ארוך – אם אתה עורך דין המתמחה בייצוג תובעים, בתביעות רשלנות רפואית ומשרדך ממוקם ברמת השרון, יתכן שנציגי המכירות יציעו לך מיקום גבוה תחת ביטוי כמו "עורך דין תביעות רשלנות רפואית ברמת השרון". אם תשתמש בביטוי הזה בשם האתר ותחתיו יהיה תוכן מתאים, יכול מאוד להיות שאפילו תופיע ראשון בתוצאות החיפוש.

קידום אתרים תחת ביטויים מהסוג הזה אינו דורש מאמץ, או משאבים מיוחדים. מדובר בביטוי מאוד ממוקד, שאין בו תחרות וגם מעט מאוד גולשים יחפשו אותו. אלא שלעורך דין שעוסק בתחום רשלנות רפואית ולא בתחום קידום אתרים – הצעה זו עלולה להישמע אטרקטיבית. במיוחד אם מעולם לא היה לו אתר אינטרנט.

קידום עמודי אינדקס בביטויים תחרותיים – במקרים אחרים יראו לכם נציגי מכירות עמודים בתוך האינדקס, המקודמים תחת ביטויים מרכזיים יותר, בהם נפח החיפוש גבוה. לדוגמא, עמוד המרכז הפניות אל כל אתריהם של עורכי הדין באינדקס ומקודם תחת הביטוי "עורכי דין". גם אם מיקומו בתוצאות החיפוש גבוה, גם אם מגיעים אליו גולשים רבים, שוב נשארתם עם חלק קטן מאוד מהעוגה, בה אתם מתחלקים עם מאות משרדי עורכי דין שמפרסמים את עצמם באינדקס.

חשוב להבין, וגם את זה שמענו בעבר, כי כאשר אנשי המכירות מבטיחים לקדם את האתר שלכם, הם למעשה מתחייבים לקדם את הקטגוריה באינדקס שלהם, שתחתיה ניתן למצוא את האתר שנבנה עבורכם ועבור עשרות עסקים אחרים בתחום שלכם. מה הסיכוי שמישהו באמת יכנס לאתר שלך המאונדקס בעמוד אחד עם עשרות אתרים אחרים באותו תחום? אלה מבין בעלי האתרים שניסו והאמינו, יגידו לכם שהסיכוי לכך קלוש.

בניית אתרים חינם זה כמו חתונה קתולית

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא העלות של בניית אתרים חינם לטווח ארוך. אינדקסים שמציעים לכם דילים בחינם עושים זאת בכפוף לכך שתרכשו מהם שירותים שונים כמו פרסום, או קידום אתרים פנימי באינדקס שלהם (האתר שלכם יופיע גבוה בקטגוריה אחת או יותר באינדקס הראשי).

בחלק מהמקרים אתם נדרשים להתחייב לתקופת התקשרות מינימאלית ולאחר מכן האתר נותר בבעלותכם. במקרים אחרים, האתר הוא חלק מחבילת פרסום, כלומר ביום בו תחליטו כי אינכם מעוניינים לשלם עוד עבור פרסום באינדקס, תאלצו לוותר גם על האתר. למעשה, אתר האינטרנט אינו בבעלותכם, אלא בבעלות החברה שמפעילה את אינדקס העסקים.

מעבר לכך, אם תרצו להוסיף באתר שלכם עמודים נוספים, מאמרים, לשנות תכנים, עיצוב או כל שינוי אחר, תידרשו לשלם כסף ולעיתים קרובות, ממש לא מעט. בדיוק כאן מרוויח האינדקס שהציע לכם דיל מפתה בחינם. רוצה לשנות משהו? תשלם! רוצה להוסיף תוכן או מוצר חדש לאתר שלך? תשלם!

למה כדאי להשקיע בבניית אתר אינטרנט איכותי?

בניית אתרי אינטרנט איכותיים ועצמאיים, שאינם חלק מאינדקס עסקים ואינם כובלים אתכם לאיש, דורשת השקעה כספית. אבל חשבון פשוט יראה לכם כי ההשקעה הכספית בבניית אתר איכותי ועצמאי הנה השקעה חד פעמית, שגובהה אינו עולה על סכומי הכסף המצטברים שתשלמו למפעילי האינדקסים השונים.

בנוסף, בניית אתר איכותי תאפשר לכם שימוש בכלים שיווקיים שאינם חלק מהפוטנציאל שמציע אתר בתוך אינדקס, שימוש חכם בכלים הללו יחזיר ויכפיל תוך זמן קצר את סכום הכסף ההתחלתי שהשקעתם בבניית האתר.

האתר שתרכשו יהיה רשום על שמכם, הוא יהיה בבעלותכם המלאה ולא תהיו מחויבים לתת דין וחשבון לאיש. תוכלו לבחור באיזה שרת אחסון אתרים שתרצו, להעלות לאתר איזה תוכן שיעלה על דעתכם, לעצב אותו כאוות נפשכם ולהשתמש בו לאיזו מטרה שתמצאו לנכון. כל שינוי שתרצו לבצע באתר, יהיה נתון לשיקולכם וכמעט תמיד ניתן יהיה לבצע אותו ללא כל עלות נוספת – באמצעות ממשק ניהול תוכן משוכלל.

בניית אתרים בחינם זו אולי הצעה מפתה, אך כדאי לעיין היטב באותיות הקטנות שבחוזה ולדעת מה למעשה תקבלו. חשוב לא פחות לשקול ולהכיר את האלטרנטיבות המוצעות בשוק. כמו בכל תחום אחר בעולם העסקי, הצעות בחינם כרוכות לא אחת בהוצאות אחרות, בהתחייבות לתשלומים עקיפים ועוד.

נקודה למחשבה: למה שמישהו יבנה לכם אתר בחינם, במקום שאחרים גובים תשלום?

לקריאה נוספת בנושא ליחצו: קידום אתרים חינם

תאריך: 21/06/2011 15:27    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >