מקדם אתרים מוסמך זה (לא) תואר לקידום אתרים
מקדם אתרים מוסמך זה (לא) תואר לקידום אתרים, אז מהו מקדם אתרים מוסמך?
מקדם אתרים מוסמך זה (לא) תואר לקידום אתרים03-5446364מקדם אתרים מוסמך - מה זה אומר לגביך?

Hebrew

כל אחד יכול לתלות שלט אבל מי באמת מוסמך לקידום אתרים?

חיפוש קצר בגוגל יעלה מאות ומיליוני תוצאות לביטוי החיפוש מקדם אתרים מוסמך, אבל מה זה בעצם אומר הלכה למעשה? האם קיים גוף בישראל המסמיך מקדמי אתרים? כיצד ניתן לדעת האם מי ש"תולה שלט" מקדם אתרים מוסמך באתר האינטרנט שלו, אכן מוסמך וראוי לתואר הנכסף והמכניס?

מאיפה בכלל הגיע התואר המוזר הזה?

הכל התחיל לפני כשנתיים במכללת ג'ון ברייס שהציע קורס קידום אתרים בהנחייתו של ג'קי סויקיס, בעליו של אתר האינטרנט seo-simple, מאחוריו עומדת חברה העוסקת ב - SEO. עד כאן הכל טוב ויפה. הקורס נערך ב-9 מפגשים בני 7.5 שעות כל אחד ובסיומו מקבל כל בוגר את התואר המפוקפק "מקדם אתרים מוסמך".

העובדות מלמדות כי בוגרי הקורס, או רבים מהם על כל פנים, פותחים אתרי אינטרנט ומציגים לראווה את התואר שקיבלו: אני מקדם אתרים מוסמך! חישבו על כך שגולשים רבים ובעיקר בעלי אתרים המחפשים ומבקשים לשכור את שירותיה של חברת קידום אתרים לצורך אמיתי וראוי, עשויים להגיע אל אתר של אחד הבוגרים ולהתרשם מאד! הרי מדובר במקדם מוסמך. זה נשמע לא רע...

מי הסמיך את המסמיך להסמיך מקדמי אתרים באינטרנט?

זאת באמת שאלה מעולה והתשובה עליה קלה מאד - אף אחד! העיסוק בתחום ה- SEO בישראל או בכל מקום אחר אינו מוסדר בכל דרך רשמית, שלא כמו תואר מהנדס או רופא לצורך העניין.

התואר ,כביכול, שניתן לבוגרי הקורס במכללת ג'ון ברייס אינו אומר דבר וחצי דבר על יכולותיהם המקצועיות של הבוגרים. אף אחד לא הסמיך את ג'קי סויקיס (שכבודו במקומו מונח והוא איש מקצוע מוערך) להסמיך דור חדש של מקדמי אתרי אינטרנט. אין דבר כזה.

לא ג'קי לא ג'ון (ברייס) ולא אני מוסמכים להסמיך. נכון למועד כתיבת שורות אלה (פברואר 2009) אין גוף או מדינה בעולם שהסדירה את העיסוק בתחום ה- SEO כך שניתן יהיה להסמיך באופן רשמי מקדמי אתרים צעירים לאחר הכשרה או לימודים או what ever אחר.

פשוט אין. מי שאינו בקיא ומנוסה בקידום אתרים בזירות תחרויות לא יכול לקדם את אתריהם של לקוחות. או שיכול כן, אבל מאד לא רצוי לתת לאדם חסר נסיון את המושכות לידיים.

מכללת ג'ון ברייס ומר ג'קי סויקיס מעניקים תעודה לכל בוגר קורס, כאשר המבחן העיקרי לקבלת התעודה הנו מבחן אמצעי התשלום. מה זאת אומרת? שילמת למכללת ג'ון ברייס כמה אלפי שקלים, או יותר נכון הרבה אלפי שקלים? השתתפת בקורס המועבר במכללה ונושא את הכותרת "קורס קידום אתרים"? אתה זכאי לקבל תעודה ולכנות את עצמך "מקדם אתרים מוסמך".

מקדם אתרים מוסמך לא אז מי כן?

נתחיל מזה שלא אמרתי שמי שהוסמך בקורס לקידום אתרים כזה או אחר הוא אינו איש מקצוע איכותי ואינו מסוגל לקדם אתר אינטרנט כזה או אחר. מה שאני כן מנסה להבהיר הוא כי השימוש שנעשה בשם או בתואר המפוקפק הנו מניפולציה זולה או במילים אחרות, טריק שיווקי גאוני של מכללת ג'ון ברייס, שהרוויחה הרבה מאד כסף מהרעיון. המכללה וג'קי סויקיס.

מי שסיים קורס כזה או אחר אינו בעל נסיון אמיתי בקידום אתרים ולכן אינו מוסמך באמת לעסוק בתחום. הוא רק נושא תעודה שיצאה מהמדפסת של המכללה. זה הכל.

אם לאדם או לחברה או לכל גוף אחר אין נסיון מוכח ולקוחות מרוצים במגוון תחומים, אל תתפתו לשכור את שירותייהם לצורך קידום אתרים. זה עלול לעלות הרבה כסף במקרה הטוב ולהסתיים במפח נפש במקרה הפחות טוב.

איך בוחרים חברה לקידום אתרים? מי ראוי לכינוי מקדם אתרים?

בכמה מילים פשוטות: מי שמציג לך הצלחות מוכחות בקידום אתרים בתחומים תחרותיים, מי שמעביר לך שמות של לקוחות רבים, בתחומים מגוונים - כאלה שיכולים להמליץ עליו, מי שמציג ומפרט אודות דרכי עבודותו - הוא מקדם אתרים מוסמך וסביר מאד כי יוכל להביא גם את האתר שלך אל ראש תוצאות החיפוש בגוגל.

מי שסיים קורס תיאורתי של כמה עשרות שעות במכללה אינו בעל נסיון, לעולם לא קידם אתר אינטרנט בתחום תחרותי (למעט האתר שבנה אחרי הקורס...במקרה הטוב), לעולם לא בדק, חקר, ניסה, השביח, הצליח או כל דבר מעשי אחר באינטרנט. סביר מאד כי בוגר קורס הנושא לוגו של מקדם אתרים מוסמך לא יוכל להביא לך תוצאות אמיתיות. להפך.

ולסיום, עוד טריק קטן ואפקטיבי...

כל אחד מבוגרי הקורס של ג'ון ברייס למקדמי אתרי אינטרנט מקבל את האישור לעשות שימוש בתמונה קטנה וצבעונית, אותה הוא (או היא) יכול להכניס לאתר האינטרנט שלו וכמעט כולם אכן כך נוהגים. התמונה (ליחצו כאן לראות את התמונה) מקשרת אל האתר אינטרנט של ג'קי סויקיס...

ומה זה אומר? ג'קי סויקיס סידר לעצמו המון קישורים רלוונטיים מאד, מאתרים שעוסקים בתחום וכולם מפנים ומקשרים אליו באמצעות קישור תמונה + ALT. זה אפקטיבי מאד ומסייע לאתר של ג'קי להתקדם על חשבון המתלמדים המוסמכים שלו.

מה שבטח לא למדו בקורס הוא שהקישור אינו תורם לאתר המקשר >> לאתר של התלמיד שזה עתה הוסמך להיות מקדם אתרים...

כל זה לא אומר שמקדמי אתרים מוסמכים, תוצרת מכללת ג'ון ברייס, לא יכולים לעסוק בתחום, לצבור ניסיון וללמוד לקדם אתרי אינטרנט במנועי חיפוש בצורה מקצועית. זה רק אומר שלא כדאי שאת ניסיונם הם יצברו על הגב שלכם. תמונת ההסכמה של מקדם אתרים מוסמך היא רק תמונה צבעונית מבית היוצר של חברה מסחרית...

עבור ג'קי סויקיס ומכללת ג'ון ברייס, ללא ספק מדובר במהלך שיווקי ועסקי נהדר. לקורס עלות כספית בלתי מבוטלת ומאות בוגריו, שזכו בתואר "מקדם אתרים מוסמך", שמחים וגאים להציב באתרי האינטרנט שלהם תמונה המקשרת אל אתרו של הגורו - ג'קי סויקיס.

מי שעלול להיות פחות מרוצה מההסדר, הם הלקוחות, שבתום לב עלולים לחשוב כי הסמכה כזו או אחרת, אחרי קורס קצר, היא עדות לכישורים מקצועיים הולמים.

יש לך מה להגיד בנושא? פורום קידום אתרים מחכה לשמוע...

לקריאה נוספת בנושא ליחצו: התחייבות למקום גבוה בתוצאות החיפוש

תאריך: 19/06/2011 11:39    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >