גוגל אדסנס - תוכנית שותפים של גוגל
כל המידע אודות מערכת גוגל אדסנס לבעלי אתרים באינטרנט. לחץ כאן
גוגל אדסנס - תוכנית שותפים של גוגל03-5446364מערכת פרסום - גוגל אדסנס

Hebrew

תוכנית שותפים של גוגל לבעלי אתרים

הצבת מודעות גוגל אדסנס באתר האינטרנט שלך הנה פעולה פשוטה, קצרה וכדאית במקרים רבים. כך תוכל להרוויח כסף מהאתר בכל פעם שגולשים יקליקו על מודעה פרסומית של גוגל. המדובר בשרות (ppc) פיי פר קליק או תשלום לפי הקלקות.

מערכת הפרסום יודעת לזהות באיזה נושא עוסק דף האינטרנט שבו הוצב קוד המודעה וכך יוצא שבאותו עמוד יראו מודעות גוגל אדסנס, הרלוונטיות לתוכן. שיטת פרסום זאת נקראת פרסום קונטקסטואלי. שיטה זו מבטיחה כי תוכן המודעה כאמור, מתאים למה שהמשתמשים שלך מחפשים באתרך.

איך מתחילים - אדסנס

תנאי ראשון להשתתפות במערכת גוגל אדסנס הוא שליטה מלאה ובעלות על אתר אינטרנט עצמאי. בנוסף לכך חייב האתר לעמוד בתנאי התקנון של גוגל כפי שמפורסמים באתר. בגדול, גוגל אינם מסכימים להציב מודעות באתרים "מלוכלכים" ומזהירים את בעל האתר מפני לחיצות על מודעות אדסנס באתרו.

לאחר קריאת התקנון תתבקשו לבחור את שפת האתר שלכם ואת סוג המודעות שתרצו להציב. מערכת גוגל אדסנס מציעה סוגים רבים של באנרים ומודעות, אותן ניתן להתאים למבנה האתר.

כמובן שניתן לבחור צבע מדוייק של מסגרת המודעה, רקע, פונטים וכתובת האתר המפרסם. בחירת צבע מאפשרת לבעל האתר להחליט האם הוא רוצה שישתלבו בצבעים שכבר מופיעים באתר.

בשאלת שילוב מודעות גוגל אדסנס באתר התבצעו מחקרים רבים. תוצאות המחקרים אינן חד משמעיות לגבי השאלה מאיזה צבע של מודעות ניתן להרוויח הכי הרבה כסף. התשובות אינן חד משמעיות בעיקר עקב העובדה שצבעים שיתאימו לאתר שלך, לא יתאימו לאתר שלי.

דבר נוסף שחשוב לבדוק וניתן לנסותו בכל אתר, הוא הצבת מודעות פרסום בחלקים שונים בדף. ניסוי זה יראה לכם בדיוק מתי אתם מרוויחים יותר כסף או אילו מודעות רווחיות יותר עבורכם. תמיד ניתן לשנות את מבנה הפרסומות המופיעות באתר - לפי מספר ההקלקות והעיצוב.

חברת גוגל ערכה מספר ניסויים אודות הצבת מודעות אדסנס באתרי אינטרנט. כי שציינתי, אין תשובה חד משמעית לגבי צבע המודעות הרווחי ביותר, אך מאידך, הוכח כי שורת מודעות אדסנס המופיעה בראש הדף, בצמוד לבאנר העליון, מביאה קליקים רבים והכנסות גבוהות יחסית.

אנו ממליצים להתאים שורת מודעות גם בתחתית העמוד (כמו בעמוד זה) על מנת שגולשים שסיימו לקרוא את הטקסט באתר שלכם, יוכלו לבחור האם הם מעוניינים לקרוא גם מודעות פרסום רלוונטיות. זה משפר את חווית הגלישה ועשוי להביא לכך שאתם תרוויחו כסף מהאתר.

מאחר ושאלת הצבעים ומיקום המדעות מעניינת רבים, אנו ממליצים לאמץ שיטה יעילה שעושה את העבודה עבור רבים: יש להתאים את גוגל אדסנס לאתר שלך ולא את האתר למודעות גוגל אדסנס.

האם ניתן להרוויח כסף באמצעות גוגל אדסנס?

זוהי אכן שאלה שמעניינת רבים, המצפים להרוויח כסף קל מהאתר שלהם. ובכן, אנו יכולים לומר בוודאות כי לא ניתן להרוויח כסף קל ממודעות גוגל אדסנס באתר.

בכדי לענות על השאלה הנ"ל חשוב לנסות ולהבין כיצד פועלת מערכת גוגל אדסנס. לאחר שנרשמת לשרות אדסנס יגיע רובוט מיוחד של גוגל (שאינו הרובוט הרגיל של
googlebot), יסרוק וינתח את הטקסט המופיע באתר. ללא כל קשר, מפרסמים בשרות גוגל אדוורדס מתחרים על המחיר של קליק לכל מילת מפתח רלוונטית.

גוגל יתאים את הפרסומות לאתר שלך לפי מילות המפתח המופיעות באתר, על פי רוב בהצלחה רבה. ככל שהאתר ממוקד יותר כך יוצבו בו מודעות פרסום טובות יותר. אנו יכולים להעריך כי גוגל משתדל להציג כמה שיותר מודעות שמכניסות כמות גדולה של כסף (נקבע לפי המחיר אותו משלמים המפרסמים ולפי התחרות על מילת החיפוש).

לדוגמא, לעיתים ניתן לראות מקרים בהם גוגל בוחר להציב בעמוד מודעת אדסנס אחת בלבד, במקום שלוש או ארבע מודעות, במקרה כזה מודעה בודדת תשלם לך יותר על כל קליק מאשר כמה מודעות ביחד.

לסיכום, ניתן לומר בוודאות כי אתר אינטרנט העוסק בנושא ממוקד ומכיל בתוכו ביטויי מפתח בתחומים תחרותיים, ירוויח יותר כסף גם עם פחות קליקים על מודעות גוגל אדסנס, מאשר אתר שאינו עוסק בנושא ממוקד או אתר אינטרנט העוסק בנושא עם מילות מפתח שאינן תחרותיות.

לקריאה נוספת בנושא זה ליחצו: תוכניות שותפים - להרוויח כסף באינטרנט

בעיות עם גוגל אדסנס

כמו בכל תחום, גם עם גוגל אדסנס עלולות לצוץ בעיות. לדוגמא, כפי שציינתי במאמר, חשוב להציב מודעות אדסנס במקום בולט באתר, כך שאנשים יכנסו, יקליקו ובעל האתר יוכל להרוויח עוד כסף.

מאידך, אסור שהמודעות יפריעו לתוכן האתר או ימשכו תשומת לב יתרה. חשוב לזכור כי הגולשים הגיעו לאתר עקב חיפוש אחר תוכנו או שרות שהאתר מציע ולא לצורך קריאת פרסומות.

יש להקפיד שלא להציב תמונות בצמוד למודעות אדסנס, על מנת שלא להטעות את הגולשים. צוות הפרסום של גוגל מקפיד לבדוק ידנית את האתרים המפרסמים ואתרים שעוברים על תנאי השימוש, עשויים למצוא את חשבון האדסנס שלהם חסום.

ניתן למצוא סתירה מהותית בין הצורך בהצבת מודעות אדסנס במקום בולט לבין הרצון שלא לפגוע במבנה האתר ואיכותו בעיני הגולש.

לשאלות אלו יש מקום חשוב אך שוב, אין תשובה חד משמעית, אנו ממליצים לכל בעל אתר שרוצה להציב מודעות גוגל אדסנס ולהתחיל להרוויח כסף, למצוא את האיזון בין יצירת הכנסה מהאתר (לשם כיסוי הוצאות לדוגמא) לבין שמירה על מראה נקי ואמין, כך שהאתר לא יראה מסחרי מדי. אנו מציעים לבעלי אתרים שלא להכניס לאתר טקסטים שנכתבו במיוחד לצורך הצבת מודעות גוגל אדסנס.

במוקדם או במאוחר אנשי גוגל ימנעו את הצבתם של מודעות אדסנס בעמודים שנתפרו לשם כך. זוהי אינה מטרת המפרסמים, העמודים אינם מעניינים את הגולשים ומערכת גוגל אדסנס תמצא דרך להתעלם מהם.

לקריאה נוספת ליחצו: פרסום אתרים
רשת קידום אתרים באינטרנט
תאריך: 19/06/2011 12:53    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >