שירותי סליקה אונליין - כרטיסי אשראי, סליקת אשראי
האם אתה יכול להרגיש בטוח בעת ביצוע רכישה באינטרנט, באמצעות סליקת כרטיסי אשראי אונליין?
שירותי סליקה אונליין - כרטיסי אשראי, סליקת אשראי03-5446364סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט

Hebrew

יש לך מה למכור באינטרנט? על שירותי תשלום מקוון באתר שלך

כל מה שצריך לדעת אודות בטיחות ברכישה באתרי אינטרנט והתחברות למנגנוני סליקה אונליין (תשלום מקוון באמצעות כרטיסי אשראי).

האם אנו עומדים בסופו של עידן העסקים הקטנים? יבואנים רבים מצאו את שיטת המכירות באינטרנט כשיטת הפצה יעילה ומהירה, בעלויות הקמה מזעריות. בתוך ימים ספורים ובהשקעה אשר לא עולה על חודש שכירות של חנות במרכז מסחרי, ניתן להקים אתר מכירות באינטרנט, ולהציג למכירה מוצרים מתחומים שונים.

למידע על הקמת אתר למכירות אונליין ליחצו: חנות וירטואלית

אם יש לכם מה למכור, תוכלו בקלות יחסית להקים אתר אינטרנט, ולהתחבר למערכת סליקה אונליין לצורך חיוב לקוחות באמצעות כרטיסי אשראי מכל סוג, ללא מאמץ - ישירות באתר שלכם.

אך האם מנגנוני הסליקה הנפוצים בטיחותיים מספיק? האם ניתן לסמוך בוודאות על אבטחת השרתים? מה הם הסיכונים הכרוכים בהקלדת מספר כרטיס אשראי אל אתר אינטרנט של חברה לא מוכרת?סליקה, כרטיסי אשראי, תשלום
 

ובכן, קיימים בשוק הישראלי מספר לא מבוטל של חברות המספקות שרותי סליקת כרטיסי אשראי לאתרי אינטרנט. חברות הסליקה מאפשרות לבעל האתר להתחבר דרכן, כאשר אופן הגבייה מבעל האתר הוא על בסיס עמלות פר - פעולה או אחוז מסך העסקה שמתבצעת דרך האתר שלו.

השרתים אשר מספקים מנגנון שירותי סליקה אונליין הנם שרתים מאובטחים, ובהתחברות אליהם חוסכים לבעל האתר את הצורך באחזקת שרת מאובטח, אשר דורשת רכישת רישיונות יקרים (כדוגמת הצפנות
SSL) ותחזוקה לא פשוטה.

איך עובדת סליקת כרטיסי אשראי באתר?

מקובל לפנות אל ספקיות שרותי סליקה לאחר פיתוח ועיצוב האתר, אז מתבקש מפתח האתר ליצור קשר עם נציגי התמיכה של ספקיות שירות הסליקה.

בזמן זה, מקבל המפתח דפי קישור, או קטעי קוד המשולבים על ידו בקוד של עמודי הרכישה באתר.

בזמן ביצוע עסקה באמצעות כרטיס אשראי, עוברת אינפורמציה חסויה אל שרת מאובטח, שם מתבצעת הסליקה בפועל, מול חברות כרטיסי האשראי באמצעות השרות הבנקאי האוטומטי (שב"א).

האתר יקבל חזרה את תוצאות הסליקה לאחר זמן קצר יחסית (כיבוד העסקה על ידי חברת האשראי, או סירוב), שאז נשלם תהליך הרכישה וחיוב הלקוח.

הקשיים בהם תתקלו בעת הקמת אתר המאפשר רכישות מקוונות הם לרוב מול חברות האשראי אשר לא ששות לאפשר קיום של מערכות כאלה, בעקבות תלונות רבות של לקוחות על שימוש שלא כדין בכרטיסי אשראי והכחשת עסקאות. היות והעסקה מוגדרת כ "מסמך חסר" לאור העובדה כי אין חתימה של הלקוח על ספח ביצוע העסקה.

אתם כלקוחות, תצטרכו להוכיח לחברת האשראי מערכת יעילה ואמינה, יכולת עמידה בתנאים המופיעים באתר אל מול הלקוח, ומנגנון משלוחים מסודר. כמובן, שאם הנכם לקוח קיים אצל חברות האשראי (בעלי עסק ותיק ומספר לקוח) פרוצדורת ההתקשרות תהיה קלה ומהירה הרבה יותר.

האם ניתן לומר שבטוח להשתמש בשירותי סליקה באינטרנט?

לא בהכרח ובטח שלא ללא בדיקה מקיפה של חברות סליקה המציעות את שירותיהן. כדאי מאוד לבדוק מי היא ספקית שרותי הסליקה המומלצת, לבקר באתר האינטרנט שלה, ולקרוא את תנאי השימוש במערכת, אופן פעילותה והגדרות האבטחה.

כמו כן, רצוי ומומלץ לקרוא חוות דעת של לקוחות אחרים, העושים שימוש בשירותיה של חברת הסליקה לפניך.
במידה והחלטת שלא להשתמש בשירותי סליקה חיצוניים, מומלץ לבצע עסקאות רק באתר גדול וידוע; רק אתר בעל אמצעים יכול להרשות לעצמו תחזוקה של מערכות אבטחה מתקדמות אשר יבטיחו את קנייתכם באמצעות כרטיס אשראי.

לקבלת סיוע בנושא סליקה באתרי אינטרנט ליחצו: פנייה אל SEOweb

תאריך: 19/06/2011 14:42    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >