ארנק דיגיטלי או אלקטרוני - לשלם אונליין בלי כרטיס אשראי או מזומן!
ארנק דיגיטלי או אלקטרוני - לשלם אונליין בלי כרטיס אשראי או מזומן! בקרוב גם אצלך...
ארנק דיגיטלי או אלקטרוני - לשלם אונליין בלי כרטיס אשראי או מזומן!03-5446364ארנק דיגיטלי או אלקטרוני - בקרוב אצלך!

Hebrew

ההתפתחות הטכנולוגית של רשת האינטרנט בשנים האחרונות הובילה לגידול משמעותי במספר הרכישות המתבצעות באופן מקוון. למעשה, היום ניתן לרכוש כמעט כל שירות או מוצר מבלי לצאת מהבית, גם במידה וספק השירות נמצא מעבר לים.

למרות נוחות השימוש והאפשרויות הרבות שמציעה לנו רשת האינטרנט, עדיין, רבים מאתנו חוששים לבצע רכישות מקוונות בשל החשש התמידי שפרטי החיוב שלנו ידלפו לרשת ויעשה בהם שימוש לרעה.

בכדי להצליח להתעמת עם החשש של זליגת המידע הרגיש אל גורמים לא רצויים פותח השירות שנקרא ארנק אלקטרוני או ארנק דיגיטלי. בשירות של ארנק אלקטרוני ניתן לבצע תשלומים באופן מקוון מבלי לחשוש, פשוט משום שאינכם מספקים את פרטי החיוב באופן ישיר למוכר.

איך עובד שירות של ארנק אלקטרוני?

השימוש בשירות של ארנק אלקטרוני מאפשר למשתמשים ליהנות מאפשרות לביצוע תשלומים באופן מקוון מבלי לחשוף את פרטי התשלום שלהם. פרטי התשלום עצמם מאוחסנים כל העת בשרתי המידע של נותן השירות. ברגע שבו יחליט המשתמש לבצע תשלום באמצעות ספק השירות הוא יתחבר אל ספק השירות באמצעות חיבור מאובטח ויאשר את ביצוע הרכישה.

בשלב ביצוע התשלום יגבה ספק השירות את סכום העסקה הסופי מהלקוח ולאחר מכן יעביר את אותו הסכום אל המוכר.

השימוש בארנק אלקטרוני מצד המשתמשים

בשלב ההרשמה הראשוני לאחד מספקי השירות של ארנק דיגיטלי יתבקש הלקוח להזין את פרטיו ואת פרטיו של אמצעי התשלום בו יבחר להשתמש. מרגע סיום ההרשמה המידע נשמר אצל ספק השירות בלבד ואינו מועבר לשום גורם חיצוני.

שימוש מקוון בארנק אלקטרוני

ברגע בו תרצו לרכוש מוצר כלשהו באופן מקוון תדרשו לוודא כי המוכר אכן מאפשר תשלום בשירות של ארנק דיגיטלי.

לאחר מכן, תדרשו למלא את פרטי ההתחברות שלכם אל השירות ולאשר את ביצוע התשלום. מרגע זה יחויב כרטיס האשראי שלכם על ידי ספק השירות והתשלום יועבר למוכר.

בסיום התהליך תקבלו הודעות דואר אלקטרוני מספק השירות על ביצוע התשלום והודעה מהמוכר עצמו כי התשלום אושר.

שימוש פיזי בארנק דיגיטלי

השימוש בארנק אלקטרוני חצה את קווי הגבול של רשת האינטרנט בשנים האחרונות והגיע גם אל הטלפון הסלולרי שלנו.

היום, ישנם ספקים המציעים שימוש בארנק אלקטרוני גם דרך הטלפון החכם, על ידי התקנת אפליקציה. התשלום מתבצע דרך ספק השירות בחנויות פיזיות בדומה לכרטיס אשראי, אך, מבלי לחשוף את פרטיו אל המוכר.

טכנולוגיה של ארנק אלקטרוני בטלפונים חכמים עושה שימוש בהתקן NFC המשולב במרבית הטלפונים החכמים בכדי להעביר מידע. (תקן NFC - Near Field Communication, תקשורת טווח אפס). המדובר בפרוטוקול תקשורת המותאם לטלפונים חכמים בטווח נגיעה או סנטימטרים ספורים.

הלקוח מצמיד את הטלפון החכם אל קורא הכרטיסים ומתחבר לאפליקציה בכדי לאשר את התשלום. משלב זה מחויב הלקוח והתשלום מועבר על ידי ספק השירות אל המוכר. במידה והטלפון החכם אינו כולל בתוכו התקן NFC ניתן להוסיפו באמצעות מדבקה מיוחדת או התקן חיצוני ומרבית האפליקציות יודעות לעבור גם מול התקנים אלו.

השימוש בארנק דיגיטלי מצד בעלי העסקים

יותר ויותר בעלי עסקים מציעים היום ללקוחותיהם את האפשרות לבצע תשלומים באמצעות שירותי ארנק דיגיטלי בכדי להגדיל את היקף המכירות שלהם למרות החשש הקיים בקרב הצרכנים. אם בעבר היינו יכולים לראות שילובה של אפשרות זו רק באתרי מסחר אלקטרוני גדולים כמו איביי או אמזון הרי שהיום האפשרות נפוצה גם במאות אלפי אתרים של בעלי עסקים קטנים יותר ברחבי העולם.

שימוש מקוון בארנק אלקטרוני לבעלי עסקים

בעל עסק המעוניין לאפשר ללקוחותיו ביצוע תשלומים דרך שירות מקוון של ארנק דיגיטלי צריך להירשם לשירות ולאחר הליך הרשמה קצר יוכל לשלב באתר שלו כפתור לביצוע חיוב דרך שירות ארנק אלקטרוני. עלות השימוש בשירות לבעלי עסקים משתנה על פי נפח העסקאות וסכום העסקאות הכולל.

שימוש פיזי בארנק אלקטרוני לבעלי עסקים

בעל עסק פיזי המעוניין לאפשר תשלום באמצעות שירות של ארנק אלקטרוני המותקן בטלפון חכם צריך להיות בעל קורא כרטיסים התומך בתקן NFC. האפשרות הנפוצה ביותר בארץ כיום היא שימוש בהתקן PayPass של חברת ישראכרט המאפשר שימוש בטכנולוגיה זו.

בעת ביצוע התשלום הלקוח יעביר את הטלפון החכם אל מול קורא הכרטיסים ויאשר את התשלום באפליקציה. לאחר האישור יועבר התשלום מספק השירות אל בעל העסק לאחר החיוב המקורי של כרטיס האשראי של הלקוח בידי ספק השירות.

מה היתרונות שבשימוש בארנק הדיגיטלי?

מטרת העל בשירותי ארנק אלקטרונים הם קודם כל שמירה על פרטיותכם ועל המידע שלכם. בנוסף ליתרון הברור ישנם עוד כמה וכמה יתרונות רבים אשר מושכים יותר ויותר לקוחות לבחור באפשרות חיוב זו.

בטחון – הפעם היחידה בה תאלצו לחשוף את פרטי כרטיס האשראי שלכם היא במעמד הרישום לשירות של ארנק דיגיטלי. למעשה, לא משנה כמה פעמים תשתמשו בשירות, פרטי החיוב שלכם ישמרו רק אצל גורם אחד והוא ספק השירות.

בנוסף לכך, במקרה של ביצוע רכישה שלא באופן תקין או במקרה ולא קיבלתם את המוצר תוכלו לפנות אל ספק השירות ולתבוע את כספכם חזרה.

ארגון – באמצעות השימוש בארנק אלקטרוני תוכלו לעקוב אחר כל הרכישות שביצעתם באופן מקוון או באמצעות שימוש באפליקציה. אם בעבר הייתם צריכים להתחבר לכל אתר בו ביצעתם רכישה מקוונת בכדי לעקוב אחר העסקאות שלכם, הרי, שהיום כל החיובים יוצגו לפניכם בחשבון המשתמש שלכם באתר של ספק שירותי הארנק הדיגיטלי בו בחרתם.

חיסכון – כאשר החשש מפני זליגת המידע מתבטל אתם יכולים לערוך קניות באופן חופשי יותר ולבצע רכישות של מוצרים זהים במחירים זולים יותר באופן מקוון או בנקודות בהם לא רציתם להפקיד את כרטיס האשראי שלכם בעבר. תהליך השוואת מחירים עם ארנק אלקטרוני מאפשר לכם להתמקד ביתרונות המוצר ובמחיר הסופי מבלי לדאוג לנושאי אבטחת המידע ברשת.

מהירות – השימוש בשירות של ארנק אלקטרוני מקצר את הזמן שתדרשו להשקיע בביצוע התשלום. במקרה של רכישה פיזית באמצעות הטלפון הנייד תדרשו רק להעביר את הטלפון הנייד אל מול קורא הכרטיסים ובמקום לחתום על ספח החיוב תדרשו לאשר את התשלום באפליקציה.

מקרה של רכישה מקוונת תדרשו רק להתחבר לשירות עם שם המשתמש והסיסמה שלכם ולאחר את התשלום במקום להקליד מחדש את כל פרטי החיוב בכל רכישה.

ספקי השירות המובילים בעולם לשירותך!

ברחבי הרשת תוכלו למצוא כמה וכמה ספקים שונים המציעים שירותי ארנק אלקטרוני בעלי תכונות שונות וכמובן בעלויות משתנות. בין הספקים הרבים תוכלו למצוא גם את הספקים הבאים:

PayPal – ספק שירותי התשלום המקוון הגדול ביותר בעולם אשר נקנה על ידי חברת eBay בכדי לעודד את הלקוחות לבצע רכישות מקוונת באתר המכירות הפומביות של החברה. השימוש ב-PayPal מאפשר לכם לקבל כספים בעלות נמוכה העומדת על שניים עד שלושה אחוזים מהעסקה כאשר בעת ביצוע רכישה מקוונת לא נגבית עלות כלל.

לפני מספר ימים שוחררה היחידה כי חברת PayPal חתמה על הסכם התקשרות עם קבוצת NCR המספקת פתרונות רבים בתחום חיוב האשראי.

ההסכם מאפשר ללקוחות המשתמשים בשירותים של חברת NCR להשתמש בשירותי הארנק האלקטרוני של חברת PayPal וליהנות מהיתרונות הרבים של שירות PayPal בעת השימוש בשירותים שמספקת קבוצת NCR. ההערכות הן כי ההסכם בין שתי ענקיות התשלומים עומד להצעיד את השתיים לחזית הטכנולוגיה בתחום התשלום האלקטרוני. 

Google wallet – ענקית החיפוש Google זיהתה את הפוטנציאל האדיר הקיים בשירות ארנק דיגיטלי והיא מציעה לצרכנים להשתמש באפליקציית Google Wallet. בדומה לשאר השירותים החיוב מתבצע באמצעות טכנולוגיית NFC והמערכת יודעת לעבוד עם כרטיסי אשראי מסוג Master Card וכרטיסי PrePaid של חברת Google.

כיום ניתן למצוא חברות רבות בתחומי ארה"ב המאפשרות תשלום באפליקציה במאות אלפי בית עסק בתחומים שונים ובין השאר גם באלפי מוניות ברחבי המדינה.

Square - חברת Square נוסדה על ידי ג'ק דורסי שהיה אחד ממיקי אתר Twitter. החברה מספקת שירות של ארנק אלקטרוני הפועל בטכנולוגית NFC המופעל מתוך התקן קטן ומיוחד המתחבר ליציאת האוזניות במכשיר יכול להפוך למעשה כל מכשיר לארנק אלקטרוני. עלות השימוש בשירות קרובה לשלושה אחוזים מסך כל עסקה המתבצעת דרך השירות בעבור בעל העסק וללא עלות למשתמשים.

Neteller - ספק שירותי ארנק אלקטרוני שאינו זמין ללקוחות מישראל. בעת השימוש בשירות המשתמשים אינם נדרשים לשלם עמלות בעת ביצוע רכישות דרך השירות או העברת כספים למשתמשים אחרים אלא במקרים ספציפיים.  המשתמשים בשירות יכולים לקבל כרטיס ישראכרט פיזי המקושר באופן ישיר לחשבון המשתמש שלהם האתר Neteller ולהשתמש בו כרטיס אשראי פיזי כשהשירות למעשה הוא חשבון הבנק שלהם.

Moneybookers – אתר Moneybookers נחשב לספק שירותי הארנק האלקטרוני הגדול ביותר באירופה וההערכות הן כי מרבית התשלומים באתרי הימורים שונים מתבצעים דרך שירות זה. העברות בנקאיות דרך שירות זה בעבור לקוחות מישראל הן בחינם וניתן למשוך את הכספים המצויים בחשבון השירות דרך העברה בנקאית או צ'ק בעלות משתנה.

בנוסף לשירותים אלו, ניתן למצוא בארץ שירותים שונים של ארנק אלקטרוני המסונכרן באופן ישיר אל חשבון הבנק המשווקים על ידי הבנקים השונים בישראל. ביניהן ניתן למצוא את אפליקציית הארנק הסלולרי של בנק הפועלים ואת אפליקציית ארנק דיגיטלי של בנק לאומי המאפשרות לבצע פעולות שונות כמו העברת כספים, ביצוע תשלומים שונים וכדומה ישירות מתוך האפליקציה.

באילו קשיים יתקלו ספקים חדשים?

ספקים חדשים שירצו להיכנס לתחום יתקלו בראש ובראשונה בבעיה קשה מבחינת המוניטין בקרב הצרכנים. שירות חדש שלא הושק מטעם חברה מוכרת בשוק לא יזכה לאמונם של המשתמשים ובעלי העסקים השונים והם לא יפנו אליו כאשר יהיו מעוניינים להשתמש בשירות של ארנק דיגיטלי.

היות ומרבית מחברות האשראי משווקות גם אפליקציות סלולריות המשמשות כארנק דיגיטלי בעבור הלקוחות שלהן הן לא יהיו אהודות כלפי ספקים חדשים בתחום שיגדילו עוד יותר את התחרות על אותו נתח שוק של משתמשים.

תאריך: 30/01/2013 10:14    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >