קידום אתרים אפקטיבי בעידן של חיפוש ממוקד
בכל יום שעובר הופך החיפוש באינטרנט ליעיל וממוקד יותר. חשוב לבדוק אם האתר שלך בנוי בצורה אפקטיבית, על מנת שתגיע אל אותם גולשים...
קידום אתרים אפקטיבי בעידן של חיפוש ממוקד03-5446364קידום אתרים אפקטיבי בעידן של חיפוש ממוקד

Hebrew

קידום אתרים בעידן של גולשים מקצועיים וחיפוש ממוקד

בעבר, כאשר המודעות לשימוש יעיל במנועי חיפוש הייתה נמוכה יחסית, מקובל היה להניח כי עבודת קידום אתרים שמטרתה לקדם את עמודי האתר תחת ביטויים קצרים וכלליים, בעלי נפח חיפוש גדול, תגדיל משמעותית את התנועה באתר ותזניק את המכירות. אולם בשנים האחרונות, ככל שגדלה המודעות לחיפוש חכם ויעיל, גולשים רבים דווקא בוחרים בביטויים ארוכים יותר, שיניבו תוצאות ממוקדות ורלוונטיות הרבה יותר עבורם.

אם בעבר לא נהוג היה להשקיע מאמץ בקידום של עמודים פנימיים באתר, תחת ביטויים ממוקדים שגולשים מעטים יחסית יחפשו, אז כיום, ניתן לראות כי לקידום זה תועלת רבה, שגדלה ככל שהגולשים הופכים מקצועיים ומיומנים יותר בחיפושים שהם מבצעים.

קידום אתרים כשהזנב הארוך מתקצר

את נפח החיפוש באינטרנט תחת ביטויים שונים, ניתן להמחיש באמצעות עקומה שצורתה כצורת פעמון. במרכזו, ביטויים כלליים ותחרותיים במיוחד ואילו בזנבו, מימין ומשמאל, ביטויים תחרותיים פחות, שמטרתם תוצאות ממוקדות ונפח החיפוש בהם נמוך יותר. אלו הם ביטויי זנב ארוך.

ככל שעובר הזמן, הפעמון הזה משתטח ומתגמד הפער שבין נפח החיפוש בביטויים הכלליים, לבין נפח החיפוש בביטויים הארוכים והממוקדים יותר. אם בעבר, על מנת לייצר תנועת גולשים באתר אינטרנט של מרפאת עיניים, הגיוני היה להתמקד בביטוי מרכזי כמו "מרפאת עיניים", ניתן לראות שכיום יותר ויותר גולשים מחפשים ביטויים ממוקדים וארוכים יותר, לדוגמא:

חיפוש ממוקד באינטרנט

מרפאת עיניים + אזור גיאוגרפי

מרפאת עיניים לילדים

שלא לומר ביטויים כמו:

מרפאת עיניים בדיקת ראייה

ניתוח לייזר להסרת משקפיים

מרפאת עיניים + סוגים של מחלות עיניים

בנוסף לחיפוש אחר שירותים שניתן לקבל במרפאת עיניים, גולשים רבים יחפשו מידע רפואי באינטרנט, במטרה להעשיר את השכלתם בדבר מצבם הרפואי. את החיפושים האלה הם יבצעו על ידי שימוש בביטויים הכוללים שמות של מחלות עיניים, או תיאור של תסמינים מהם הם סובלים. אם באתר המרפאה יהיו עמודים המקודמים תחת ביטויים תואמים, הדבר יתרום רבות להיקף תנועת הגולשים באתר.

גם בתחום המשפטי, שידוע כתחרותי מאוד, עקומת הפעמון משתטחת ומצטמצם הפער בין נפח החיפוש תחת ביטוי כללי כמו עורכי דין, לבין הנפח בביטויים ממוקדים ורלוונטיים יותר. גולשים רבים מבינים כי חיפוש יעיל, הוא חיפוש שיניב בראש עמוד התוצאות בדיוק את המידע לו הם זקוקים, בצורה הממוקדת ביותר שניתן. הם יחפשו ביטויים המתארים את תחום עיסוקו של עורך הדין שלשירותיו הם זקוקים, או את הבעיה המשפטית בגינה הם זקוקים לייעוץ משפטי.

גם בתחום זה, נגישות המידע באינטרנט יצרה מגמה במסגרתה גולשים שואפים להעשיר את הידע האישי שלהם, בטרם פנייתם לאיש מקצוע. אם באתר אינטרנט של משרד עורכי דין יהיו עמודים רבים עם מאמרים מקצועיים שמספקים מידע ומקודמים תחת ביטויים ממוקדים כמו "רשלנות רפואית בניתוח פלסטי", "הליך פשיטת רגל", "גירושין בבית דין רבני" וכדומה, הדבר יגדיל משמעותית את תנועת הגולשים באתר.

פיתוח אתרים לצרכי קידום אפקטיבי

קידום אתרים מקצועי, המממש את מלוא הפוטנציאל של האתר, לא יסתפק בקידום עמוד הבית, תחת ביטוי מרכזי שרלוונטי לתחום הפעילות של בעל האתר. פיתוח של עמודים נוספים, בנושאים רלוונטיים וקידום שלהם, תחת ביטויי חיפוש ממוקדים יותר, יגדיל משמעותית את תנועת הגולשים באתר.

אולם, כל איש מקצוע מנוסה בתחום קידום אתרים יאמר לכם שזו לא הסיבה היחידה בשמה ראוי להשקיע בהרחבה של האתר. בדיוק כמו הגולשים, גם מנועי החיפוש מעריכים תוכן איכותי וכמה שיותר ממנו. פיתוח עמודים נוספים, בעלי תוכן איכותי, יסייע גם במאמצי הקידום של עמוד הבית, תחת הביטוי המרכזי שבחרתם.

ריבוי מידע איכותי ורלוונטי באתר אינטרנט יהפוך את האתר לסמכותי יותר בתחום עיסוקו, עמודיו יתקדמו בתוצאות החיפוש, יותר גולשים יגיעו אליו מדי יום וחלק ניכר מהם עשוי לממש את התכלית שלשמה הוקם האתר – רכישת מוצרים, שכירת שירותים או כל מטרה אחרת.


שימו לב, ככל שהימים עוברים ורשת האינטרנט מתפתחת, ניתן להבחין כי בראש עמודי החיפוש ממוקמים אתרי נישה. הכוונה לאתרי אינטרנט הממוקדים לנושא מרכזי אחד, ובעמודי האתר תוכלו למצוא ולבחון מידע מקיף ביותר, המתאר את הנושא המרכזי מהיבטים שונים. אתרים אלה יהוו על פי רוב את תוצאת החיפוש האיכותית ביותר עבור כל שאילתת חיפוש הקשורה לנושא המרכזי באתר, גם אם המדובר בשאילתת חיפוש המוגדרת זנב ארוך.

על מנת לבחון את האתר שלך ולהתאימו בצורה אופטימלית ואפקטיבית לצרכייהם של הגולשים / מחפשים באינטרנט, ניתן לפנות אלינו עוד היום וללא כל התחייבות. רשת קידום אתרים באינטרנט – SEOweb מתמחה בעבודת אופטימיזציה וקידום אתרים בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש השונים. אנו יודעים ומה צריך לעשות על מנת להפוך את האתר שלך למכונה משומנת ויעילה הרבה יותר!

בכדי לשפר את יחס ההמרה של האתר ולהגיע אל הרבה יותר גולשים: לחץ כאן

לקריאה נוספת בנושא ליחצו: קידום אתרים בתחומים תחרותיים

תאריך: 21/06/2011 15:01    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >