עיצוב אתרים - השפעתו של עיצוב אתר
האם לקחת בחשבון כי עיצוב אתר משפיע על תנועת הגולשים? הכל על עיצוב אתרים באינטרנט
עיצוב אתרים - השפעתו של עיצוב אתר03-5446364כיצד משפיע עיצוב אתר על הגולשים?

Hebrew

שיקולים חשובים בעת עיצוב אתר אינטרנט

כחברת קידום אתרים מובילה אנו פוגשים לקוחות רבים המעוניינים לקדם את אתריהם במנועי חיפוש ובראשם גוגל. בתוך המרוץ הזה, כדאי לזכור שהיעד העיקרי של הלקוח הוא להגדיל את המכירות וקידום האתר - הוא רק אמצעי להשגת מטרה זאת.

במאמר זה נתייחס אל אלמנטים של עיצוב אתרים, ככלים שיווקיים שישפרו את יחס ההמרה בכל אתר אינטרנט.

אתר אינטרנט הוא העוגן שלכם ברשת, הוא הנקודה העיקרית שמקשרת בניכם לבין קהל היעד שלכם באינטרנט, חשוב מאוד שתיצרו באמצעותו את הרושם הנכון. אם כשלתם במשימה זו, לא תעזור לכם איכות המוצרים או המחיר המשתלם, לרושם ראשוני יש המון משקל באינטרנט.

הסטטיסטיקה מדברת על פרק זמן של כ – 12 שניות, במהלכו מקבל הגולש הממוצע את ההחלטה – האם להמשיך לקרוא באתר, או להמשיך לאתר המתחרה. הרבה לפני שהוא מצליח לקרוא על השירותים או המוצרים אותם אתם מציעים, העין שלו מצלמת ואם התמונה שהצגתם בפניו הצליחה ליצור אצלו עמדה חיובית כלפי האתר – סביר שיישאר ויקרא.

דגשים חשובים בעת עיצוב אתרים

האפשרויות שמציעות חברות עיצוב אתרים רבות ומפתות וקל להתפתות ל"הרפתקאות עיצוביות" שונות, שמטרתן ליצור אתר עם עיצוב ייחודי, מקורי וחסר תקדים. כדאי להיזהר מעיצובים מורכבים מידי שייצרו תחושה של בלבול בקרב הגולשים.

בסופו של דבר, עיצוב נכון הוא עיצוב שיוצר רושם מקצועי וברור לגולשים באתר שלך.

כמו כן, כדאי להקפיד שגם הטקסט יונח בעמודים בצורה אסטטית ומסודרת, עם רווחים בין פסקאות וחשוב לא פחות – פונט נוח לקריאה. לא כדאי לעשות שימוש מופרז בכלים של עיצוב טקסט, כמו קו תחתון, צבע או הדגשה.

ריבוי צבעים והדגשות גם הוא יוצר בלבול רב בקרב גולשים, אך בעיקר חוטא למטרה – שהיא להדגיש את הדברים החשובים בעמוד.

כמה שוקל עיצוב אתר?

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון, הוא מהירות הטעינה של העמודים, לעיתים קרובות רכיבי עיצוב עלולים להעלות משמעותית את משקל העמודים ולהפוך את טעינתם לאיטית מאוד. אז נכון, יגידו המעצבים, לוקח לעמוד הרבה זמן להיטען, אבל כשסוף כל סוף העמוד נטען אין גולש שיישאר אדיש למראה העיצוב המרשים.

אלא שהלכה למעשה, סבלנותם של גולשים מעטה מאוד ורשת האינטרנט מבוססת על מענה מהיר לכל שאלה או בעיה. עמודים שנטענים לאט, לא אחת מעוררים תגובה שלילית ואף עזיבה של האתר.

מיתוג ובידול אתרי אינטרנט

בכדי להבין את משמעותו של עיצוב האתר בתהליך המיתוג הכללי של העסק, כדאי להבין מהו מיתוג. מדובר בתהליך רב שכבתי שמטרתו ליצור עמדה מסוימת בקרב קהל מסוים כלפי המותג.

מיתוג מבוסס בין השאר על יצירת זהות, שמורכבת משפה ויזואלית, שפה מילולית וסל מסרים שיווקיים. כדאי מאוד שהשפה הויזואלית תהיה אותה שפה בכל נקודת מפגש של קהל היעד עם המותג.

היכולת לתרגם מסר שיווקי לתוצר ויזואלי, דורשת כישרון וניסיון. זכרו כי עיצוב אתרים כדאי לעשות פעם אחת, גם בשל העלות הכספית הכרוכה בכך וחשוב לא פחות – בכדי לא לשנות בתדירות גבוהה את צביון האתר, שגולשים כבר מכירים וזוכרים.

לקריאה נוספת בנושא זה ליחצו: שדרוג אתרי אינטרנט

תאריך: 22/06/2011 12:24    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >