הקמת אתר אינטרנט - מדריך בסיסי
מדריך למתחילים בנושא בניית אתרים באינטרנט - מידע שחשוב לדעת לפני קבלת החלטות...
הקמת אתר אינטרנט - מדריך בסיסי03-5446364מדריך למתחילים - הקמת אתר אינטרנט חדש

Hebrew

מה חשוב לדעת לפני בחירת חברת בניית אתרים

חברות רבות מציעות היום שרותי הקמת אתרי אינטרנט לעסקים קטנים. לרוב מדובר בסכומים לא גבוהים, אך התמורה המתקבלת אינה ברורה, בעיקר מחוסר היכרות עם הענף.

אם החלטתם לפתח אתר אינטרנט לבית העסק, כדאי שתענו לעצמכם מראש על מספר שאלות:

מהם התכנים אשר ברצונכם להציג באתר? האם ברצונכם להציג את בית העסק בלבד (פרסום לבית העסק), או  להציג את קטלוג המוצרים? האם תרצו לאפשר ללקוח הפונה לאתר לרכוש פריטים דרך האתר? מי יהיה אחראי על עדכון האתר?


שאלות אלו קריטיות לצורך קביעת עלות הקמתו של האתר. לרוב, כאשר פונים אל חברות המציעות בניית אתר לבתי עסק קטנים בסכומים נמוכים (כ- 3000 ₪), מדובר באתר פרזנטציה, המושתת על תבניות מובנות.

אנסה לפרט אודות משמעויות התמורה השונות של סוגי האתרים:

הקמת אתר פרזנטציה

משמעותו של אתר מסוג זה אומרת ברוב המקרים שאת עיצוב האתר תצטרכו לבחור ממספר אפשרויות אשר יוצגו לפניכם, אותו יתאימו לבית העסק שלכם על ידי מיקום לוגו החברה, החלפת התכנים בתכנים הרלוונטיים לעסקכם, ומיקום תמונות מתאימות.

החיסרון באתר כזה הוא בראשונה בחוסר ייחודיות. סביר להניח שכשם שאתם פניתם לחברה לבניית האתר ובחרתם עיצוב מסוים ממגוון העיצובים שהוצגו בפניכם, כך עשה הלקוח שהגיע לפניכם. עם זאת, שכירת שרותי עיצוב מקצועיים בסטודיו לגרפיקה כרוכה בעלויות נוספות.

אתר פרזנטציה מאפשר בדרך כלל כשלושה עד ארבעה עמודים, הכוללים את עמוד הבית, עמוד "אודות" עם הסבר על החברה, עמוד מוצרים סטטי, אשר אינו ניתן לעדכון עצמאי לאחר הקמת האתר. ועמוד יצירת קשר.

את התכנים והתמונות לאתר תצטרכו להפיק בעצמכם ולהעביר לחברה המפתחת לביצוע. כיוון שבאתר מסוג זה טמונה עיקר מהותו בתכניו, מומלץ לשכור שרותי חברת קופירייטינג לצורך כתיבת תכני האתר.

הקמת אתר דינאמי

אם ברצונכם לשלוט על התכנים באתר, זוהי הבחירה בשבילכם.

אתר דינאמי מאפשר עדכון בזמן אמת של התכנים המופיעים באתר. כך שלדוגמא אם בחרתם להציג מערכת חדשות בעמוד הבית של האתר (בדרך כלל מוצגות על ידי טקסט נגלל), תוכלו בקלות רבה לעדכן את הטקסטים המופיעים בכל רגע נתון.

אתר כזה מאפשר שליטה על עמוד המוצרים המופיעים, באופן בו ניתן להוסיף או לעדכן את המוצרים. כך נחסכת התלות בחברה המפתחת בכל שינוי אשר אינו חורג ממסגרת העיצוב הכללית של האתר. כמובן, שסדרי הגודל של המחירים משתנים בבניית אתר מסוג זה, אך לטווח הארוך ההשקעה כדאית. גם באתרים מסוג זה ניתן לרוב לבחור תבניות עיצוב קיימות, ולחסוך את עליות הסטודיו.

הקמת אתר מכירות

עולם המכירות באינטרנט הוא רחב וחסר גבולות גיאוגרפיים. האפשרויות בהקמת אתר מכירות הן בלתי מוגבלות. הקמת אתר מכירות שקולה לפתיחת חנות. תוכלו לפתוח חנות במרכז מסחרי, בקניון עירוני או בכיכר העיר בתל אביב. כשם שמיקום החנות קריטי למחזור המכירות, כך גם ההשקעה באתר מכירות קריטית להצלחתו.

אם החלטתם לנסות את מזלכם ולהקים אתר מכירות עצמאי, בניגוד לאפשרות של הצטרפות לקניונים וירטואליים קיימים רבים, יהיה עליכם להשקיע לא מעט בשביל להצליח.

החל בתכנים ובעיצוב האתר, דרך פיתוח מתוחכם המאפשר ללקוח הרוכש קנייה נוחה ובטוחה ועד השקעה ניכרת בפעילות קידום אתר בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש באינטרנט.

עלויות הקמת אתרים מסוג זה שונות מהאתרים הקודמים, עם זאת מהוות עלויות אלו חלק זניח, היות ואת עיקר כספיכם תצטרכו להשקיע במאמצי שיווק האתר באינטרנט. לקבת מידע נוסף אודות אפשרויות בניית אתר חדש באינטרנט, או לשדרוג אתר קיים, אל תהססו לפנות אלינו.

לפניות בנושא הקמת אתר חדש או שדרוג אתר קיים לחץ כאן: יצירת קשר

לקריאה ומציאת מדריכים נוספים לפני בניית אתר ליחצו: מדריך קניית דומיין

תאריך: 19/06/2011 14:46    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >