כתיבת תוכן לאתרים - כתיבת תוכן מקורי לאתר שלך
הדרך הטובה ביותר לקידום האתר שלך - כתיבת תוכן מקורי ואיכותי לאתרי אינטרנט.
כתיבת תוכן לאתרים - כתיבת תוכן מקורי לאתר שלך03-5446364רוצה להתקדם בגוגל? כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

Hebrew

כתיבת תוכן לאתרים – עדכון תכנים מקוריים ומעניינים באתר שלך

כתיבת תוכן לאתרים אינה דומה לסוגי כתיבה אחרים, היא נבדלת מכתיבה עיתונאית כמו גם שהיא שונה מכתיבת מאמרים אקדמיים. קל וחומר – מכתיבת רומן. הדבר היחידי שכן משותף לכתיבה לאתרי אינטרנט וסוגי כתיבה אחרים הוא שגם לה יש כללים משלה. כשם שלכתיבת מאמרים אקדמיים יש מבנה וכללים כך גם כתיבת תוכן לאתרים. במאמר זה אנסה לשפוך אור על כללי כתיבת תוכן, ניהול תוכן ועריכת תוכן לאתרי אינטרנט.

קצת לפניי שמתחילים...

בטרם מתחילים לגשת לעבודת כתיבת תוכן לאתרים חשוב מאוד לענות על מספר דברים חשובים. מהו הקונספט של האתר? מה מבדיל את האתר שלך משאר האתרים ברשת שעוסקים בתחומים דומים?

על פי רוב, לכל אתר חדש שעולה ברשת האינטרנט קיימת כבר תחרות או אתרים דומים המספקים שירות דומה או זהה. היתרון של אתרים מתחרים אלו הוא הוותק ומידת הפרסום והמודעות אליהם –  צריך להתחרות בהרגלים של גולשים וזו משימה לא קלה. בדיוק מסיבה זו קיים הכרח שהתוכן באתר החדש יהיה מושך, בהיר וכזה המסביר מדוע כדאי לגולש לנטוש את הרגליו ולעבור לאתר החדש.

לאחר שניסחתם לעצמכם את הקונספט של האתר והייחודיות שלו, הגיע הזמן לערוך תרשים זרימה, שבו אתם קובעים את הנושאים שבהם יעסוק האתר, לפי סדר חשיבותם.

טיפ: בדקו אתרים מתחרים, שאבו מהם רעיונות תוכן או קופירייטינג אך גם לימדו מן הטעויות שלהם.

כתיבת תוכן לאתרים - תרשים זרימה

אנשים רבים שבויים במחשבה כי כתיבת תוכן לאתרים זה עניין של מה בכך, אך הנחה זאת מוטעית מיסודה. כתיבת תוכן לאתרים דורשת אסטרטגיה, יכולת אנליטית, היכרות מעמיקה עם רשת האינטרנט וחשיבה לטווח ארוך.

בטרם פונים הלכה למעשה למלאכת כתיבת תוכן לאתר, בין אם מדובר בכתיבת תוכן מקצועית של קופירייטר ובין אם אתם חושבים לעשות זאת בעצמכם, חשוב לבנות תוכנית מראש. בתוכנית זו צריכים לבוא לידי ביטוי מדרג הדפים בהתאם לביטויי החיפוש הפופולאריים.

באופן כזה שבראש תרשים הזרימה יהיו הנושאים הפופולאריים ביותר והמחופשים ביותר, בהתאם למחקר מילות המפתח. נושאים אלו יהיו גם דפים ראשיים יותר באתר או כפי שקוראים להם בז'רגון המקצועי – דפים מדרגה ראשונה. לאחריהם במדרג הנושאים יבואו תכנים המבוססים על מילות חיפוש פחות פופולאריות – דפים מדרגה שנייה וכן הלאה.

כללי כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

לאחר שמבנה הנושאים באתר מתועדף ומדורג אפשר להתחיל במלאכת כתיבת התוכן לאתר. קיימים כללים, כאמור, עבור כתיבת תוכן לאתרים. הנה העיקריים שבהם:

כתיבת תוכן לאתרים ואיתור ביטויי מפתח

את ביטויי המפתח הפופולאריים לאתר ניתן למצוא בעזרת כלי ביטויי המפתח של גוגל, גוגל אדוורדס (Google Adwords). כלי זה יסייע בידיכם להבין אילו ביטויי מפתח פופולאריים ורצויים לשימוש באתר שלכם. כלי זה הוא כלי חשוב מאוד לעוסקים במלאכת כתיבת תוכן לאתרים כמו גם עבור מקדמי אתרים. באמצעות כלי זה תוכלו לערוך את מדרג ביטויי המפתח, בהתאם לנפח החיפוש המומצע של גולשים. באמצעותו תוכלו לבנות את האסטרטגיה שלכם ואת תרשים הזרימה שדיברנו עליו זה מכבר.

כתיבת תוכן לאתרים – שיבוץ ביטויי מפתח בתוכן העמוד

נושא ביטויי המפתח הנו נושא חשוב מאוד וראוי להקדיש לו פסקה שלמה. ביטוי מפתח צריך להופיע בטקסט ביחס של 3-4 אחוזים מסך התוכן בדף נתון – זה בגדול. שימוש מוגזם בביטוי מפתח איננו יעיל ויכול להיות מזוהה כספאם על ידי מנועי חיפוש. מנועי החיפוש מזהים שימוש מופרז בפיזור ביטויי המפתח ואלה עשויים להביא להרחקת העמוד מתוצאות החיפוש או להצבתו בעמוד תוצאות נידח וחסר משמעות מבחינתך.

עניין נוסף שראוי לתת עליו את הדעת בנושא הוא המיקומו של ביטוי מפתח בתוכן העמוד. מומלץ מאוד בעת כתיבת תוכן לאתר, כי כל ביטוי מפתח יופיע בחלקו הראשון של המאמר, קרי בפסקה הראשונה וכן לאורך הטקסט במאמר ובמיוחד בפסקה האחרונה. זכור כי חשוב לשלב את ביטויי המפתח באופן הרמוני וקולח ולא באופן מלאכותי. זאת אומרת שחשוב מאד לכתוב עבור הגולשים ולא עבור מנועי חיפוש.

בנוסף לכך, היות וחלק מעבודת קידום אתרים כרוכה בבניית מערך קישורים פנימיים – חשוב לשבץ ביטויי מפתח נוספים בתוכנו של כל עמוד באתר, שכן אלה יהוו פלטפורמה ראויה ליצירת קישור פנימי איכותי, המפנה לדף נוסף באתר שלך.

בעבר היתה בעיה בשימוש בביטוי מפתח ספציפי, לדוגמא: צימרים. מה עושים עם אותיות חיבור כמו ה הידיעה או ו החיבור? רבים לא ידעו כיצד לענות לשאלת צפיפות ביטויי המפתח, והאם גם המילים "בצימרים" או "הצימרים" צריכות להחשב בעת מניין ביטויי המפתח. התשובה היא כי יש לעשות שימוש בכל ביטוי מפתח רלוונטי בצורה הטבעית ביותר. זאת אומרת שאם צריך להשתמש באותיות חיבור, עשו בהן שימוש. מה שנראה טבעי ונקרא על ידי הגולשים בצורה טבעית, יהיה טבעי גם למנועי חיפוש, אם לא כיום אז בעוד תקופה קצרה.

להעתיק או לשכתב? כתיבת תוכן מקורי לאתר אינטרנט

אחד הכללים החשובים ביותר בעת כתיבת תוכן לאתרים אומר כי התוכן חייב להיות ייחודי ומקורי לחלוטין! קרי: אסור להעתיק תוכן קיים מאתר אחר ברשת לאתר שלכם. העתקת תוכן יוצרת תוכן כפול (Duplicate Content). תוכן כפול או מועתק דינו אי הופעה בתוצאות החיפוש של גוגל ומנועי חיפוש אחרים. למנועי חיפוש אין צורך להכניס תוכן שמופיע כבר באינדקס בשנית, ועמוד מועתק יזוהה ככזה ויורחק לצמיתות מתוצאות החיפוש. מעבר לזאת, העתקת תוכן מאתר אחר הנה פגיעה בזכויות יוצרים ואסורה על פי חוק.

כאשר עוסקים בכתיבת תוכן לאתרים חשוב מאוד לייצר תוכן ייחודי, מרענן ואיכותי. אחרת גם הגולשים לא ימצאו באתר כל ערך מוסף ומכאן ועד לכשלון כלכלי מקוון, הדרך קצרה.

כתיבת תוכן לאתרים - פסקאות קצרות

כתיבת תוכן לאתרים צריכה להיות בחלוקה ברורה לפסקאות קצרות וענייניות – מחקרים רבים מראים כי הגולש הממוצע הוא "עצלן". הגולש הממוצע לא מעוניין להיות מופגז במידע, הוא מחפש תוכן ענייני ומתומצת. מחקרים מראים כי הגולשים בורחים מתוכן הנכתב בגושים גדולים ומלאים. במידה ואתם מוכרחים לכתוב מאמרים ארוכים – פצלו אותם על ידי תיאור קצר ואטרקטיבי עם קישור המוביל למאמר מלא.

קביעת כותרות לפסקאות בעת כתיבת תוכן לאתר

כפי שמבנהו של האתר צריך להיות מובנה מראש כך גם כותרות המאמרים. כתיבת תוכן לאתרים צריכה להיות מובנית והדרגתית. כותרת ראשית תסומן ב-H1, כותרות משניות יסומנו ב-H2 וכן הלאה.

כלל נוסף ולא פחות חשוב בנושא כותרות הוא האטרקטיביות של הכותרות. כאשר עוסקים במלאכת כתיבת תוכן לאתרים רצוי שהכותרות יהיו אטרקטיוביות ומעניינות. לכותרות יש ערך חשוב – הן יקבעו במידה רבה האם הגולש ימשיך לקרוא את התוכן באתר והאם הגולש יבחר להמשיך לשהות באתר שלכם או לאו.

גולשים סורקים כל עמוד אינטרנט חדש במהירות והכותרות הן אלה שבולטות לעין. היה ובחרתם כותרת מעניינת, הנוגעת במישרין לביטוי המפתח שאותו חיפש הגולש שניות קודם, סביר כי תצליחו לשבות את תשומת ליבו והוא ישאר באתר.

פרט נוסף שקשור לכותרת הוא האורך שלה – חשוב שהכותרת תהיה קצרה וממצה, לא ארוכה מעייפת. לא יותר משלוש עד עשר מילים לכותרת

השתמשו בכותרת נתונה רק פעם אחת – מומלץ שלא להשתמש בכותרת יותר מפעם אחת. שימוש חוזר בכותרות עשוי לבלבל את הגולש. כמו כן, אין כל סיבה הגיונית לחזור על כותרות.

טיפ: כדאי לשבץ את מילת המפתח של דף נתון בכותרות אותו דף - עד כמה שניתן.

לסיכום, אפשר לומר כי קיימים כללים ברורים ומובנים לעוסקים במלאכת כתיבת תוכן לאתרים. אם אינכם יודעים לכתוב תמיד תוכלו לפנות לכותבי תוכן מקצועיים אולם השתדלו להיות מעורבים בתהליך הכתיבה והעריכה – שכן מי כמוכם מכיר את האתר שלכם, את הקהל שלכם ואת המטרות שלכם.

לפרטים אודות שירותי כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט ליחצו: יצירת קשר

לקריאה נוספת בנושא ליחצו: פרסום אתרים

תאריך: 22/06/2011 11:45    מחבר:


רוצה לדעת יותר? פנה אלינו כבר עכשיו >